Burdur’da bölücü terör örgütü PKK’lilere darbe

Birkaç ay önce Burdur merkezde üniversite gençliği arasında Batı destekli Amerikan “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’nin gençlik yapılanmasına ağır darbe vurulmuş; gözaltına alınan 25 kişiden 3’ü tutuklanıp cezaevine konmuştu. Şimdi de Bucak ilçesinde alınan istihbarat üzerine MAKÜ’ye bağlı yüksekokullarda okuyan Batı destekli Amerikan “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’nin gençlik yapılanmasına mensup olduğundan şüphelenilerek 2 ay teknik ve fiziki takibe alınan 3 kişi gözaltına alındı.

NNC Medya İnternet Gazetesinde Yakup Savlı’nın haberine göre, Bucak Emniyet Müdürlüğü yaptığı bir operasyonla, 2 ay teknik ve fiziki takibe aldığı Batı destekli Amerikan “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’nin gençlik yapılanmasına mensup olduğu iddiasıyla 3 kişiyi gözaltına aldı.

Birkaç ay önce Burdur merkezde üniversite gençliği arasında da Batı destekli Amerikan “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’nin gençlik yapılanmasına ağır darbe vurulmuş; gözaltına alınan 25 kişiden 3’ü tutuklanıp cezaevine konmuştu. Bucak’ta MAKÜ’nün çeşitli birimlerinde öğrenim gördüğü belirtilen Batı destekli Amerikan “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’nin gençlik yapılanmasına mensup olduğu iddiasıyla HZ, AD ve ER adlı öğrenciler gözaltına alınarak Emniyetteki ifadelerini müteakiben adliyeye sevkedildiler.

Operasyonda gözaltına alınan ve adliyeye sevkedilen HZ, AD ve Er adlı öğrenciler, denetimli olarak serbest bırakıldığı öğrenildi. Denetimli serbest bırakılan şahısların Bucak’ta öğrenci oldukları değerlendirilerek ikamet ettikleri şehirlerde imza atmaları kararlaştırıldığı belirtildi.

Güvenlik kuvvetlerinin ilimizde zaman zaman bu tür operasyonlarla PKK sempatizanlarına göz açtırmamasının, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ve dirliği amacıyla Türk ordusunun, polisinin ve köy korucusunun bölücü teröre karşı 24 Temmuz taarruzundan bu yana, açılım ve müzakere dönemlerindeki zırt pırt Cumhuriyet meydanına çıkarak bölücülük ve PKK lehinde basın açıklamaları, 1 Mayıs gibi kitle hareketlerine katılarak PKK ve sözde Kürdistan üzerine gövde gösterisi yapanların ortalıkta gözükmemesinin kamuoyunu memnun ettiği belirtiliyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir