Burdur’da drenaj çalışmaları başladı

Özellikle şiddetli sağanak yağışlarda ana arterlerde biriken sular nedeniyle yaya trafiğini zora sokak ve vatandaşlara zor anlar yaşatan (herhangi bir yerdeki suyun doğal veya yapay yollarla uzaklaştırılmasına yönelik yapılan çalışmalar anlamında) drenaj eksikliği gideriliyor; İstasyon Caddesinde başlayan drenaj ve kaldırım çalışmalarını Başkan Ercengiz denetledi.

Burdur belediyesi, önceki dönemde ihalesi yapılan, ihaleyi alan Japon firmanın Japonya’daki büyük doğal afet nedeniyle iptal ettiği, özellikle şiddetli sağanak yağışlarda ana arterlerde biriken suların hayatı zora sokan ve vatandaşlara zor anlar yaşatan drenaj eksikliğini gideriliyor; İstasyon Caddesinde başlayan drenaj ve kaldırım çalışmalarını Başkan Ercengiz denetledi. Başkan Ercengiz’e Başkan Yardımcısı Ali Say da eşlik etti.

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz çalışmalar hakkında, “İller Bankası tarafından planlanan 10 milyon liralık yağmur drenaj projesini Burdur Belediyesi olarak kendi imkânlarımızla yapıyoruz. Marka Cadde oluşturmak adına İstasyon Caddesi’nde yapacağımız çalışma nedeniyle yağmur drenaj çalışmalarına bu caddemizden başladık. 600’lük korige borular döşeniyor. Gün içinde İstasyon Caddesindeki çalışmamız tamamlanacak. Ardından da etap etap Zafer Mahallesi, Burç Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesinde drenaj hattı çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kaldırım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Ercengiz, ana arterler başta olmak üzere Burdur’un tüm kaldırımlarını 2016 yılı sonuna kadar vatandaşımızın katılımı ile yapacaklarını kaydetti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir