Burdur’da işsizlere iş imkânı

Kamu-Sanayi-MAKÜ işbirliğinde 2,5 aylık eğitimle 20 gence iş imkânı

Burdur Valiliği eşgüdümünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi işbirliği ile “CNC Freze Tezgâhı Operatörlüğü Eğitimi” tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Sn. Adem Korkmaz ve yetkili eğitimciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program konuşmalarla devam etti.

İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Âdem KORKMAZ ve Burdur Valisi Ali Arslantaş birer konuşma yaptı.

Konuşmasının ardından, eğitim sorumlusu Sualp Deniz tarafından eğitim süreci İle ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Program MAKÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen eğitim alanının gezilmesiyle sona erdi.

CNC Freze Tezgâhı Operatörlüğü Eğitiminden geçen 20 genç nitelikli eleman kapsamında iş sahibi oldu.

Eğitimden geçen gençlerden 4’ü Burdur Yıldız Silah Firmasında, 2 kişi Burdur ÖZBURMAK Silah Sanayi Firmasında, 3 kişi Burdur Baydarlar Makine Firması (Burdur) 7 kişi, 2 kişi Burdur EÇTS Makine Firması, 4 kişi Isparta KOFS Silah Sanayi Firmasında ve 1 kişi Isparta BLS Makine Firmasında olmak üzere toplam 15 kişi istihdam edilecek.

Vali Arslantaş programda yaptığı konuşmada; iş arayan işsiz nüfusun yüzde 70’inin 30 yaş ve altında olduğunu, gençlerimiz 2,5 aylık bir işbaşı eğitimiyle meslek edindiklerini belirten Vali Arslantaş konuşmasında, “Kapasitesinin el verdiği ölçüde 2-3 aylık dönemlerde bu işe hiç durmaksızın devam edeceğiz” dedi. 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir