Burdur’da korkutan deprem

Sabah erken saatlerde Burdur’da deprem 

Saat 5,40 sıralarında Burdur Yeşilova merkezli bir deprem meydana geldi. Büyük depremi müteakiben 1,5-2 büyüklüğünde 4 deprem daha meydana geldiği bildirildi. Burdur Valiliğinden, can ve mal kaybının olmadığı, ilk gelen bilgilere göre hasar tespiti yapılmasına sebep olabilecek bir durumun bile bulunmadığı belirtildi.

Kavak-Yeşilova merkezli saat 05.40’ta meydana gelen deprem yerin 5 kilometre altında meydana geldiği ve büyüklüğünün 4.7 olarak ölçüldüğü ifade edildi. Burdur Valiliğinden alınan  bilgiye göre, Burdur merkezde de yoğun  bir şekilde hissedilen Yeşilova/ Kavak Köyü merkezli depremde herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde ise saat 05.40’ta meydana gelen depremin merkez üssü Yeşilova olarak belirtilirken büyüklüğü ise 4.6 olarak açıklandı. Depremin derinliği ise 7 kilometre olarak ölçüldü.

Burdur Yeşilova merkezli 4.6 büyüklüğündeki depremin ardından 2.0, 1.5, 1.6 ve 1.5 büyüklüğünde 4 deprem daha meydana geldi. Depremde herhangi bir mal ya da can kaybı yaşanmadı.

Telefonla ulaştığımız Muhtar Mehmet Acar, durumun sakin olduğunu, can ve mal kaybının bulunmadığını belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir