Osman Kurt’la ilgili genel başkanlık dedikoduları

Kurt, Genel Başkanlık Söylentilerine Son Noktayı Koydu

İyi Parti’deki seçim sonrası meydana gelen sıkıntılar, seçim değerlendirmesi için toplanan Afyonkarahisar Çalıştayı’nda Akşener’in eleştiriler karşısında tüzük yetkisini kullanarak kurultay kararı alması ve istifa ettiğini, aday olmayacağını ilen etmesiyle bir üst boyuta taşındı. Bu kapsamda İyi Parti Genel Başkanlığı konusunda dün bir internet gazetesinde çıkan  ve bir süre sonra kaldırılan şahsının genel başkanlığı ile ilgili söylentilere İyi Parti Burdur Milletvekili adayı Osman Kurt son noktayı koydu. Kurt, “İyi Parti’de genel başkanlık değil, GİK sorunu vardır” dedi.

İyi Parti Burdur Milletvekili adayı, milletvekilliğini Burdur’da kazanan yurtdışında küçük bir farkla kaybeden, Burdur kamuoyunda bu sebeple “mazbatasız milletvekili” diye bahsedilen Osman Kurt, bir internet gazetesinde dün hakkında İyi Parti Genel Başkanlığı” için çıkan söylentilere sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla son noktayı koydu. Partisinin genel başkanlık sorununun olmadığını, Genel İdare Kurulu (GİK) ve bazı Divan üyelerinin sorun olduğunu ifade etti. Ayrıca telefonla ulaştığımız Kurt Twitteri doğrultusunda açıklama yaptı.

Kurt şu paylaşımı yaptı:

“Bu partinin genel başkan sorunu yok, GİK ve bir kısım divan Üyesi sorunu var. Halka dokunmayan, teşkilat mensuplarına Bile tepeden bakan, sahaya inmeyen idarecilerle bir yere kadar başarılı olunur.”

OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI

İyi Parti’nin Afyonkarahisar’daki kampından olağanüstü kurultay kararı çıktı.

İyi Parti 3 hafta sonra seçimli olağanüstü kurultaya gidecek.

PARTİ’DEN AÇIKLAMALAR; AKŞENER YENİDEN GENEL BAŞKAN ADAYI

İyi Parti TBMM Grup Başkanı Lütfü Türkkan Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Meral Akşener, Afyon’daki çalıştayımızın son gününde, seçim değerlendirmesi yaparak, tüzüğümüzün kendisine verdiği yetki ile seçimli kongre çağrısı yaptı” diye yazdı. Ayrıca “Bizler, Meral Akşener’i, tüm teşkilatlarımız ile birlikte olağanüstü kongrede aday göstereceğiz” dedi.

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Meral Akşener, Afyon’daki çalıştayımızın son gününde, seçim değerlendirmesi yaparak, tüzüğümüzün kendisine verdiği yetki ile seçimli kongre çağrısı yaptı” dedi. Ayrıca Ok, “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener her ne kadar attığı tweet ile aday olmayacağını ifade etmişse de tüm delegelerimizin imzası ile İYİ PARTİ’nin tek Genel Başkan adayıdır” diye paylaşımda bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir