Burdur’da Koronavirüs hasta sayısındaki korkutucu artış

Yeni Normal (Kontrollü Toplumsal Hayat) konusundaki yanlış uygulamalar nedeniyle ülke çapında olduğu gibi Burdur’daki yeni tip Koronavirüs (Kovid19) vaka sayısındaki artış korkuttu. İl çapında hastanelerde toplam 36 Kovid19 hastası tedavi görmektedir.

Ülke çapında günlük yeni vaka sayısı 1200’e dayandı.

Bayramdan sonra artış eğilimine girer denilmişti; artış ürküntü verici…

Bilim Kurulu üyesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Mehmet Ceyhan’ın belirttiği gibi, “ondan önce de problem, vaka sayısını aşağı indirememekti.” Böyle olduğu halde yeni tedbirler alınmadı; İngiltere, Fransa, Almanya’da olduğu gibi sadece 3 mecburiyetle sorunun çözüleceği sanıldı.

Böyle olunca bir ay sonra influenza mevsimiyle birlikte katlanarak tırmanışa geçecek olan Kovid19 ilimizde de korku salıyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Bucak Devlet Hastanesi’nde 9, Burdur Devlet Hastanesi’nde 27 olmak üzere içlerinde çocukların da bulunduğu toplam 36 Kovid19 hastası tedavi ediliyor.

Bu gelişmeye rağmen Burdur halkının, Haziran ayında yeni Normal’e girerken testi pozitif çıkan kuaför kız konusundaki linç derecesine ulaşan hassasiyetten eser kalmadığı dikkat çekiyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir