Burdur’da polis esnafı darbetti

Olay basına yansıyınca Valilik’ten açıklama geldi

Önceki Perşembe günü Burdur merkezde Özgür Mahallesi, Hızır İlyas Caddesi üzerinde Süleyman Pınarbaşı’na ait işyerinde Kovid19 denetimine gelen polislerle işyeri sahipleri arasında çıkan tartışma sonucu, güvenlik kamerasına da an be an yansıyan kavgada taraflar yaralandı. Haber Bomba15 adlı internet gazetesinde kamuoyuna duyurulunca Valilik’ten açıklama geldi.

İşyeri sahibinin yaptığı açıklamaya göre, işyerine gelen polis ekipleriyle Süleyman Pınarbaşı’nın iki oğlu arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Pınarbaşı’nın iki oğlu polis ekipleri tarafından darpedildi. Daha sonra hastaneye muayeneye giden yaralılar darp raporu alarak şikâyetçi oldu.

Süleyman Pınarbaşı yaptığı açıklamada, “Polisler, ‘bu saatte neden açıksınız?’ dediler. Kısıtlamanın bizim için geçerli olmadığını söylememize rağmen ‘Verin Lan Kimlikleri’ diyerek kimliklerimizi istediler. İş yeri ruhsatını ve kimlikleri verdik. Ceza yazamayacaklarını söylediğimiz anda küçük oğlumu, büyük oğlumu ikisini de dövdüler. Gözlerine 5 santimetreden biber gazı sıktılar. Dükkânıma en az 3-5 bin liralık zarar verdiler. Yanımda 70 yaşında annem de vardı, annemin yalvarmalarına rağmen acımasızca darp etmeye devam ettiler, ben gerekenin yapılmasını büyüklerimden istiyorum. Çok üzgünüm” dedi.

Güvenlik kamerasında polisin bir şahsı boynundan tuttuğu, diğerinin ise gaz sıktığı net bir şekilde izlenmektedir.

Olayla ilgili ifade veren polis ekipleri ise, gençlerin kendilerine bıçak çektiğini, küfür ve hakaret ettiğini ve görüntülerin silindiğini kaydettiler.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Olay dün basına yansıyınca Burdur valiliği bugün konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Valiliğin açıklamasında, “Covid-19 tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği 27.05.2021 günü saat 20.15 sıralarında Merkeze bağlı Özgür Mahallesi Hızır İlyas Caddesi üzerinde şahıslar ve iş yerlerine yönelik yapılan denetim esnasında Covid-19 tedbirlerine riayet etmeyen bir iş yerinde, iş yeri sahibi ve oğulları tarafından görevli memurlara mukavemeti neticesinde 2 (iki) görevli Polis Memuru yaralanmıştır.

“Konuyla ilgili olarak taraflar karşılıklı olarak birbirlerinden davacı ve şikâyetçi olmuşlar, Görevi Yaptırmamak İçin Direnme – Zor Kullanma,   Yetkisine İlişkin Sınırın Aşılması- Mala Zarar Verme- Kasten Yaralama- Tehdit- Hakaret suçlarından adli soruşturma başlatılmıştır.

“Yaşanan olaylarda 3 şüpheli hakkında Covid-19 tedbirlerine aykırı davranmaktan idari işlem yapılmış, şahısların iddiaları ile ilgili görevli memurlar hakkında idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir