MAKÜ’lü bilim insanlarına TÜBİTAK desteği

MAKÜ’lü Bilim İnsanlarının 3 Projesi TÜBİTAK Tarafından Desteklenecek

Küresel Kovid19 salgını şartlarında da çalışmalarına devam eden ve TÜBİTAK proje başarılarına bir yenisini daha ekleyen MAKÜ’lü bilim insanlarının 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı çerçevesinde hazırladıkları 3 proje kabul edildi.

Bilginin topluma anlaşılır bir biçimde aktarılmasını, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla desteklenmesini amaçlayan “TÜBİTAK 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2021/1 Çağrısı” sonuçlandı.

Türkiye genelinde kabul edilen toplam 100 adet 4004 projesinin 3 tanesi MAKÜ’lü bilim insanları tarafından hazırlandı. Böylece MAKÜ önemli bir başarıya daha imza attı.

TÜBİTAK 4004- Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2021/1 Çağrısı kapsamında Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gürel’in 121B797 nolu “Gelecek, Benim. Elimden Tut-2 Doğa ve Bilim Projesi” başlıklı projesi, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Arş. Gör. Dr. Funda Uysal’ın 121B829 nolu “Programın Dışının İçindeyiz” başlıklı projesi ve Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı Arş. Gör. Ercan Tatli’nin 121B756 nolu “Bilim ve Sanat Doğada Buluşuyor” başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir