Burdur’da sağlık emekçilerine alkış devam ediyor

Tüm dünyanın boğuştuğu, ülkemizde de gündemin başına oturan yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınına karşı mücadele kapsamında önce manevi destek ve motivasyon için yapılan alkış seremonisinin ardından sağlık çalışanlarına ardardına destek geldi. Önce Başkan Ercengiz, şimdi de Rektör Korkmaz…

28 Mart 2020 tarihi itibariyle 24 bin 082 kişinin hayatını kaybettiği, 533 bin 416 kişinin enfekte olduğu tüm dünya yeni tip Koronavirüs (Kovid19) karşısında tam teslim durumunda.

Koronavirüs gerçekleri

En çok ölü sayısı olan 8 bin 215 kişiyle yaşlılarının birçoğunu yitiren ve cenaze törenlerinin bile yasaklandığı, Atlantik ortaklarınca yalnız bırakılan, neoliberal yalnızlığın pençesinde eski değer yargılarını yırtıp atarak AB’yi “çakalar ve yarasalar kulübü” olarak değerlendirme eğiliminde olan, imdadına Çin, Rusya ve Küba’nın koştuğu İtalya Kovid19 karşısında çaresiz.

Ülkemizde ise 55 bin 464 testin sonucunda 7 bin 402 enfekte vakamızın olduğu, ölü sayımızın 108’e tırmandığı şartlarda ilimizde Kovid19’a karşı mücadelede iyi gelişmeler yürek ferahlatıyor.

Önce Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başlattığı belediye iştiraklerinden olan Serenler Oteli sağlık emekçilerine tahsis etmesinin ardından şimdi de son zamanların gözde mekanları arasına yerleşen Lavanta Tepesi Oteli’ni de MAKÜ rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz sağlık emekçilerinin emrine tahsis ettiğini açıkladı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir