Burdurlu gazetecilerden İsrail protestosu

Gazeteciler, makinelerini yere bırakarak İsrail’i protesto etti

Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) üyesi gazeteciler, İsrail’in Ramazan ayı demez çor çocuk demez Kudüs’te, Mescidi Aksa’da ve Gazze’de Filistinli Müslümanlara yönelik pervasız ve acımasız saldırılarını ve mezalimi ve bu saldırıları dünyaya duyurmaya çalışan basın mensuplarıyla medya kuruluşlarının binalarına yönelik tecavüzlerini bir basın açıklaması yaparak protesto etti. Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) binası önünde gerçekleşen açıklamada gazeteciler makinelerini yere bıraktı.

Cemiyet binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Kürşat Tuncel, hem bayramlaştı, hem de ABD güdümlü terör devleti İsrail’in son zamanlarda Filistin halkına uyguladığı mezalime eşlik eden başta Türk gazetecileri olmak üzere basın mensuplarına yönelik saldırı ve şiddetini protesto etmek için açıklamada bulundu. Başkan Tuncel’in açıklaması esnasında basın mensupları İsrail’in bu saldırganlığını makinelerini yere bırakarak protesto etti. Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel açıklamasında, “hem sahada çalışan arkadaşlarımızla bayramlaşmak hem de İsrail’in Türk basın çalışanlarına yönelik şiddetini protesto etmek için burada bir araya geldik” dedi.

Başkan Tuncel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çok zor bir pandemi döneminden geçerken bir yandan ekonomik sıkıntılar bir yandan da bölgemiz ateş çemberi, Ortadoğu kan gölü. Maalesef etrafımızdaki gelişmeler hiç iç açıcı değil. İsrail’in Filistin’de yaptığı insanlık suçu işlemler artarak devam ediyor. Bugün buraya gelmemizin en önemli sebeplerinden biri, İsrail’in Filistin’deki saldırılarında son günlerde medya kuruluşlarına yönelik saldırılarını sistematik planlayarak işlediğini görüyoruz.”

Medyanın susturulmak istediğini vurgulayan Başkan Tuncel, İsrail’in “uyguladığı devlet terörünü dünyadan gizlemek için basın kuruluşlarına baskı yapmaya çalıştığı”nı, “özellikle de Türkiye’den gelen basın kuruluşlarına yaptırım uygulayarak, sindirerek Filistin’deki zulmü gölgelemek, dünyaya duyurulmasını engellemek istediği”ni ifade etti. “Biz bugün burada İsrail’i protesto ediyoruz. Oradaki basın kuruluşlarına destek oluyoruz” diyen Başkan Tuncel sözlerine, “medya günümüzün gelişen, değişen teknoloji ortamında hiç bir şey gizli kalamaz. Filistin’de yapılanlarda hiç bir şekilde gizlenemez. Başta kendi meslektaşlarımız olmak üzere, Uluslararası medya kuruluşlarına yapılan yıldırma politikalarını reddediyoruz, İsrail’i bu şiddete biran önce son vermeye çağırıyoruz” diyerek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir