Çarpıcı iddia: “Cumhurbaşkanı güvende değil!”

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, taşları oynatacak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gürses, ABD’nin de desteklediği 2 bakan ve 1 başkanın Sedat Peker operasyonlarını kullanarak ülke yönetimini ele geçirme çabasında olduğunu iddia etti.

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, Ulusal Kanal’da Sezim Özadalı Sungur’un sunduğu İşin Aslı programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Gürses, 2 bakanın ve 1 başkanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumunu bahane ederek yönetimi ele almayı planladıklarını söyledi.

İddiasına, “Cumhurbaşkanı güvende değil. Bu operasyonlarda Tayyip Erdoğan’a ulaşırlarsa ne yapacaklar biliyor musunuz?” diye sorarak başlayan Prof. Dr. Gürses, “bir bakan var, bir bakan daha var, adlarını vermeyeyim şimdi; bir de bir başkan var bir yerde. Bunların üçü bir araya gelecekler, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlık durumu iyi değildir” diyecekler, kendileri ülkenin yönetimini almayı düşünüyorlar. Alırlarsa bu millet onları 24 saatte hapse atar” ifadelerini kullandı.

Sezim Özadalı Sungur’un “İddia mı, öyle bir şey mi var?” sorusuna Gürses net cevap verdi. Gürses bu üç kişinin ABD’nin desteğini aldıklarını da belirtti:

– İddia olur mu? Var tabii.

– Reis’e haber gönderdik de buradan da söyleyelim. Böyle çalışmalar var. ABD’de bunlara destek veriyor. ‘Siz yavaş yavaş piyasayı temizleyin.’

Gürses, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yönelik operasyonun Cumhurbaşkanı’na dayandırılmak istendiği ve yönetimin ele geçirilmesi halinde milletin ayaklanması gerektiğini ifade ederek, “bu 5 ton uyuşturucu meselesi, saraya maraya dayanırsa bu üç kişi, ABD ile bağlantısı olan adamlar ‘Çok kıymetli Erdoğan’ımız biraz dinlenecek biz yöneteceğiz ülkeyi’ dedikleri an milletin ayaklanması lazım. Bu yasa dışı bir iştir. Millet izin vermez” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir