BUTSO, Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’de

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ali Daldal ve Meclis Başkanı Ömer Çeliker Antalya YÖREX Fuarının 11. Yıl Açılış Törenine katıldılar.

Antalya YÖREX Fuarının 11. Yıl Açılış Törenine katılan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ali Daldal ve Meclis Başkanı Ömer Çeliker Türkiye’nin 76 ilinin kendine has ürünlerinin sergilendiği YÖREX Fuarının açılışının ardından stantları ziyaret etti.  Heyet Burdur’un yöresel ürünlerinin tanıtıma da destek oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen istişare toplantısına da katılan BUTSO Heyeti, Hisarcıklıoğlu’yla karşılıklı görüşme ve değerlendirmelerde bulundu. BUTSO Başkanı Yusuf Keyik TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Burdur’un damak tatlarından olan ceviz ezmesi hediye etti.

BAŞKAN KEYİK: “113 ODA VE BORSA, 16 KALKINMA AJANSI, 150 KOOPERATİF KATILDI”

BUTSO’nun YÖREX Fuarının paydaşlarından olduğunu vurgulayan Başkan Yusuf Keyik, “Odamızın paydaşı olduğu YÖREX- Yöresel Ürünler Fuarında; 76 il ve KKTC’den toplam 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83’ü kadın olmak üzere toplam 150 kooperatif, 650’nin üzerinde işletmeyle birlikte ülkemizin her köşesinden pek çok yöresel ürün sergiliyor. Yönetim Kurulu ve Meclisimiz olarak fuarı ziyaret ediyoruz. Burada bizleri yalnız bırakmayan TBMM eski başkanı Cemil Çiçek’e, Antalya Valisi Ersin Yazıcı’ya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin’e, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’a, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’a, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk’e, Burdur Valimiz Ali Arslantaş’a, Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’e ve ayrıca ilimizden katılım sağlayan işletme sahiplerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE E-TİCARET

Başkan Keyik, “Pandemi tedbirleri nedeniyle bir yıl ara verdiğimiz Yöresel Ürünler Fuarımızın bugün ülkemizde bir marka haline geldiğini bir kere daha gördük. Üretimi ve istihdamını artırmak, ürünlerimizin kalitesini standartlaştırmak, yöresel ürünlerimizin tanınırlığını pekiştirmek ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen fuarımızda coğrafi işaretli ürünlerin önemi bir kez daha ortaya çıktı.  Bugüne kadar katıldığımız bu tür fuarların itici gücüyle önemli pazarlarda gelişmeler kaydederek, yeni iş bağlantıları kuruldu. Yüz yüze iş görüşmelerinin yanı sıra dijital dönüşümle yöresel ürünlerimiz e-ticaret platformuna taşınmasına vesile olundu” dedi.

YÖREX: ZİNCİR MARKETLERLE GÖRÜŞME ORTAMI

Yöresel Ürünler Fuarı vesilesiyle zincir marketlerle görüşme imkanının sağlandığını söyleyerek açıklamasını sürdüren Başkan Keyik, “Fuar vesilesiyle ulusal coğrafi işaretli ürünlere daha fazla sahip çıkılmış, yöresel ürünlere de değer katılmış oldu. Fuarımızda 9 zincir market ve e-ticaret sitesi ile üreticiler ve katılımcılarla yüz yüze iş görüşmeleri ortamı da sağlandı. Coğrafi işaretli ürün üreten ve ticaretini yapan işletmeler ise e-ticaret ve dijital dönüşüm yolunda adımlar atmayı sürdürdü” ifadelerini kullandı.

GIDA EN ÖNEMLİ KONU

Başkan Yusuf Keyik, “Gıda dünyamızın ve ülkemizin en önemli konusu. Oda olarak bu konuda üzerimize düşen misyonumuzu yerine getirmeye devam ediyoruz. Üreticilerimizin sorunlarını alıp, çözüm önerileriyle birlikte raporlar hazırlayıp bu raporlarımızın takibini yapıyor, sonuçlar hakkında üyelerimiz ve üreticilerimize bilgilendiriyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR MESAJI

Başkan Yusuf Keyik katılımcı işletmelere, ziyaretçilere ve misafirlere şükranlarını dile getiren şu mesajı iletti: “Fuarın gerçekleşmesinde emeği geçenlere; fuara katılan işletmecilerimize, fuarda çeşitli iş bağlantıları kurulmasını sağlayan zincir market yetkililerine ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’a bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Fuarımız 24 Ekim’e kadar sürecek, tüm vatandaşlarımızı bir kez daha YÖREX fuarımızı ziyarete davet ediyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir