Bütüner, istifa baskısına son noktayı koydu

AKP Burdur İl Başkanı Ömer Bütüner, kendisine yapılan ve basına da yansıyan istifa baskısına son noktayı koydu. Bütüner, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 49,5 oy alarak iktidar olan bir partinin il başkanına yapılan bu çağrının komik olduğunu ve sadece gülüp geçtiğini vurguladı.

1 Kasım seçiminden beklenmedik bir şekilde yüzde 49,5 oy alarak yeniden iktidar gücü haline gelen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümet kurma çalışmalarına gömülmüşken, ilimizde bir ters akıntı olarak İl Başkanı Av. Ömer Bütüner’e bir iç hesaplaşma ürünü olduğu açık olan bir istifa baskısı esintisi basına yansıdı. Konuyu merak ederek araştırma yapan KıvılcımHaber’e konuşan Av. Ömer Bütüner, olayı çok komik bulduğunu, gülüp geçtiğini ifade etti. Ayrıca Bütüner KıvılcımHaber’in gündemi meşgul eden başka bazı sorularını da cevaplandırdı.

YÜZDE 49,5 OY ORANIYLA İKTİDAR OLMUŞ BİR PARTİNİ İLBAŞKANIYIM; YAYIN ISMARLAMADIR

1 Kasım seçiminde oyunu 9 puan artırarak yüzde 59,5 oy oranıyla birinci çıkmış bir partinin il başkanı olarak basına istifasının beklendiği yönünde yayınlar düşmesini nasıl değerlendirdiği şeklindeki sorumuzu Av. Bütüner, “gülerek okudum” diye cevaplandırdı. Partisinin yüzde 49,5 oy alarak iktidar olduğunu hatırlatan Bütüner, açıklamasına ilde buna yüzde 51 oy oranıyla katkıda bulunmuş bir partinin il başkanı olarak bu yayına sadece güldüğünü ekledi. İstifa baskısı yapan yayını birilerinin “ısmarlaması” diye değerlendirdi.

İLÇE BAŞKANLARI VE BELEDİYE BAŞKANLARIYLA SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

İlçe başkanları ve belediye başkanlarının kendisini başkan olarak görmek istemediklerinin doğru olup olmadığı ya da devam edip etmediği sorumuzu ise Av. Bütüner, hiçbiriyle herhangi bir sorunlarının bulunmadığını kaydederek, hepsini çözüme kavuşturduklarının altını çizdi. Bu şartlarda istifa baskısıyla uğraşılacağına aslında yüzde 51’in verdiği özgüvenle bunun tadını çıkarmaya bakılması gerektiğini belirtti.

AKP’DE İŞLER İSTİŞAREYLE YÜRÜR. KARAR ÇIKTI MI BEĞENSENİZDE BEĞENMESENİZ DE UYARSINIZ

Milletvekilleri Bayram Özçelik’le sorun ve husumetlerinin devam edip etmediği sorumuzu da Bütüner,

Özçelik’in vekilleri olduğu, sorunlarını istişare ile çözme kavuşturduklarını belirterek “vekilimizle herhangi bir anlaşmazlığımız bulunmamaktadır” dedi. Bütüner, “vaktiyle ufak tefek sıkıntılar vardı. Ama bizim partide işler istişareyle yürür. İstişare sonucu çıkan sonuca beğenir beğenmezseniz uyulur” şeklinde konuştu.

İşte Bütüner’in video haberi!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir