Vali Hasan Kürklü’nün 10 Kasım Mesajı

Burdur Valisi Hasan Kürklü 10 Kasım mesajı yayınladı.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal’i, ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde, tüm Burdur halkı ile birlikte yürekten şükran ve saygıyla yad ediyoruz.

Kurtuluş Savaşı’na liderlik eden Atatürk, başarıları, öngörüleri, eserleri ve inkılaplarıyla tarihin akışını değiştiren büyük liderler arasında hak ettiği yeri almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmesi ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.

Her 10 Kasım, Atatürk’ü Anma günü olduğu kadar, sahip olduklarımızın değerini bilerek, Cumhuriyetin erdemlerine sadakati ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusunda kararlılığımızı gösterme günüdür. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır.

Bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında tüm dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını ve bu vatan için canını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir