Büyük Zafer’in 100’üncü yıl coşkusu

Büyük Taarruzu zaferle taçlandıran 30 Ağustos destanının 100’üncü yıl dönümü kapsamında düzenlenen törenler tüm yurtta ve ilimizde coşku içerisinde kutlanıyor. Milletimize zaferi getiren bağımsızlık hedefine kilitlenme, mili örgütlenme ve birlik çizgisi, orduyu yeniden inşa eden ve güçlendiren çizgi, tekmil millete dayanma ve iç cepheyi güçlendiren çizgiyle karşı güçleri bölen anlayış hep birlikte Mazlum Milletlere meşale oluşumuzun coşku ve heyecanı yaşanıyor.

Cumhuriyet Meydanında sabah saatlerinde yapılan Çelenk Sunma Töreni ile başlayan 30 Ağustos Kutlama Programı, Burdur Valisi Ali Arslantaş’ın makamında Zafer Bayramı tebriklerini kabul etmesiyle devam etti.

Düzenlenen Çelenk Sunma Töreninde Valilik Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’mız okundu.

Tebriklerin kabulünden sonra Zafer Bayramı Törenleri Gazi Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen Kutlama Programı ve Tören Geçişi ile sürdü.

Vali Arslantaş’ın, P. Komd. Alb. Yavuz Çankaya, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte tören birliklerini, öğrenci gruplarını ve vatandaşları selamlayarak, bayramlarını kutlamasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve okunan şiirlerin ardından Burdur Mehteran Takımının gösterisi ile devam eden törende,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü halk oyunları ekibi gösterisini sundu.

Kutlama programı Tören geçişi İle sona erdi. Tören birlikleri, öğrenci grupları, kurum araçlarından oluşan korteji Vali Arslantaş, Garnizon Komutanı Çankaya ve Belediye Başkanı Ercengiz tarafından selamlandı.

Stadyumda düzenlenen programın ardından Vali Arslantaş, beraberinde yer alan protokol ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Burdur Belediyesi Kültür ve Sanat Atölyesi tarafından Cumhuriyet Parkında ziyarete açılan Atatürk Portreleri Cam Mozaik Sergisi’nin açılışını yaptılar.

Video: Murat Dilek, fotoğraflar: Valilik

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.