Büyükada toplantısının detayları ortaya çıkmaya başladı

İmamoğlu “küplere bindiği” toplantıdan sızan detaylar

“Bu adamda bu hırs varken CHP daha çok karışır”

Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçen hafta 14 CHP’li belediye başkanıyla Büyükada’da yaptığı gizli toplantının detaylarını köşesine taşıdı. Sızan haberlere göre, İmamoğlu, anketleri görünce “küplere binmiş.”

İşte Zafer Şahin’in “İmamoğlu küplere binmiş” dediği toplantının detayları!

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz hafta Büyükada’da 14 CHP’li belediye başkanıyla gerçekleştirdiği gizli toplantının detaylarını bu köşeden aktarmıştık. Duyduğuma göre, Ekrem Bey bu toplantıdaki konuşmaların ortaya çıkmasına çok bozulmuş. Toplantıya katılan bazı belediye başkanlarının kendisine tuzak kurduğunu söylüyor ve “Günü gelince bunlara hesap soracağım” diyormuş! Kendi iç işleri. Bizi ilgilendirmez. Biz işimizi yapmaya devam edelim. Meşhur Büyükada toplantısından bir detay daha aktaralım.

O toplantıya bir kadın kamuoyu araştırmacısı da katılmış. İstanbul’daki son durumu ilçe ilçe anlatmış CHP’li başkanlara. AK Parti’nin genelde bir miktar oy kaybettiğini ama İstanbul özelinde oyunu koruduğunu rakamlarla dile getirmiş. Hatta bazı AK Partili belediyelerde oyların 2019’a göre yükselişe geçtiğini de vurgulamış.

Sen misin bunu söyleyen… İmamoğlu adeta küplere binmiş. Açmış ağzını, yummuş gözünü. “Benim olduğum yerde böyle bir şey söz konusu olamaz. Bu rakamlar doğru değil” demiş kadın araştırmacıya. Buz gibi bir hava esmiş salonda.

Son dönemde anketlerde dramatik bir düşüş yaşadığı CHP’liler tarafından da kabul edilen İmamoğlu’nun önüne konulan anketlere bile inanmayan bir çizgiye gelmesi düşündürücü. Ama özgüveninin hâlâ yerinde olduğu anlaşılıyor. Bu bir siyasetçi için iyi bir şey. Yazın bir köşeye. Bu adamda bu hırs varken CHP daha çok karışır.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.