Çöpler, artık Katı Atık Tesisine taşınmaya başladı

Burdur Belediyeler Birliği (BBB’nin) belli bölgelerde oluşturduğu çöp toplama istasyonları uygulamaya geçti. Güney bölgesinin çöplerinin toplanma yeri olan Çeltikçi ilçesinde yapılan toplama istasyonu da faaliyete geçti. Bucak çöpleri de artık çöplüğe değil, enerjiye dönüşmesi için il merkezindeki Katı Atık Bertaraf Tesisine taşınmak üzere Çeltikçi istasyonuna getiriliyor.

Bucak Belediyesi, ilçeden günlük çıkan yaklaşık 50 ton katı atık ve çöpü Burdur Belediyeler Birliği (BBB) tarafından Çeltikçi’de oluşturulan çöp toplama ve aktarma istasyonuna taşıyor.

Bucak Belediyesi ve Burdur Belediyeler Birliği (BBB) Başkanı Emrullah Ünal “Bucak’ta çöp ve çöplük sorununun çözümüne adım adım yaklaşıyoruz. İlçemizden çıkan günlük yaklaşık 50 ton çöp ve katı atığı Çeltikçi’de oluşturduğumuz toplama ve aktarma istasyonuna taşıyoruz. İlçemizde daha önce geçici olarak oluşturulan Kocaaliler yolu üzerinde bulunan vahşi depolama alanına artık günlük çöpler dökülmüyor. Vahşi depolama alanının rehabilitasyon projelendirme çalışmalarımız da bir taraftan devam ediyor. Sondaj çalışmalarımızı tamamladık, Analiz raporlarını bekliyoruz. Analiz raporlarına göre projelendirme aşamasına geçeceğiz. İlçemizden çıkan 50 ton çöp ve katı atık Çeltikçi toplama ve aktarma istasyonundan daha önce Burdur Belediyeler Birliğine kazandırdığımız treyler ve çekicilerle Birliğin Burdur’da bulunan Katı Atık Bertaraf tesisine taşınıyor. Burada da çöplerimiz ilerleyen günlerde hizmete başlayacak olan elektrik üretim tesisimizde elektrik enerjisine dönüşecek. Artık kısa bir süre sonra Bucak’tan çıkan çöpler elektrik enerjisine dönüşecek.” dedi.

Video: Emrullah Ünal sayfasından…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.