Çanakkale ruhumuz, Kızılelma yolumuz

MAKÜ öğrencileri, Konferans ve Sergi Salonu’nda 18 Mart Çanakkale Zaferi’yle ilgili yaptıkları programda seyircilere duygulu anlar yaşattılar. Sinevizyonda sürekli büyük devrimci- milliyetçi Atatürk’ün resimleriyle destekledikleri gösterilerle gerçeği aratmayan sahnelerde kendileriyle birlikte seyirciler de gözyaşlarını tutamadı.

Emperyalizmin kolunun kanadının kırıldığı, Türk’ün millet olarak ortaya çıkmaya başladığı ve milletleşmenin çeliğinin ilk suya çekildiği, Mustafa Kemal Atatürk’ün milli önder olarak tarih sahnesine çıkmaya başladığı Çanakkale destanı anlatılırken sık sık Türk’ün devlet kuruculuğuna, ordu-millet birliğine vurgu yapıldığı programda, Çanakkale ruhuna atıfta bulunanlar gerçeği aratmayan sahnelerle dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattılar. Şehitlerin başında yas tutan annelerin ve eşlerin, sevgililerin yasları izleyicileri ağlattı.

Sık sık ABD emperyalizminin kara gücü PKK/PYD’ye karşı Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı’yla vatan savaşı veren Mehmetçiğe atıfta bulunulan programın en anlamı sahnesi de Çanakkale’den Türk bayrağı ile yaralı dönen askerin bayrağı başka bir askere devretmesi sahnesi oldu.

Programın bitiminde oyunculara çiçek ve anmalık takdim edildi.

1.VİDEO

 

2.VİDEO

3.VİDEO

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir