Muhteşem 8 Mart konseri

Burdur Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi

Kadınlar Günü Kutlamaları Kapsamında Ümmü Erbil Konseri

Burdur Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda sanatçı Ümmü Erbil’in katılımıyla düzenlediği kadınlar matinesine olağanüstü ilgi salonun hıncahınç dolmasına sebep oldu. İğne atsan yere düşmeyecek derecede salonu dolduran yüzlerce kadınlar, Ümmü Erbil’in birbirinden güzel türküleriyle mestoldu; doyasıya eğlendi.

Burdur Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınları unutmadı. Geçen hafta CHP Tüzük Kurultayı sebebiyle bu haftaya sarkan etkinliğin sanatçı Ümmü Erbil ile taçlandırılması Burdurlu kadınlara unutulmaz bir gün yaşattı. Erbil’in birbirinden güzel türküleri eşliğinde doyasıya eğlenen kadınlar, kısa bir açış konuşması yapan Başkan Ercengiz’i uzun uzun alkışladılar.

Kimisinin kardeşi, kimisinin abisi, kimisinin oğlu ve torunu olmaya gayret gösterdiğini belirten Başkan Ercengiz konuşmasının devamında, “bizim Belediye Başkanlığı’nın ötesinde halkla beraber, halın içerisinde, vatandaşımızın isteklerini, taleplerini nasıl yerine getirilebilir, Burdur’u nasıl daha yaşanır kılmak onun peşinden koşmak. Ben babasını küçük yaşta yitirmiş, babasını da, annesini de sadece bir annenin evladı olarak görmüş bir insan olarak benim için kadın okulda öğretmen, evde anne, mutfakta aşçı beni büyüten büyüğüm, bana hala daha oğlum kendine dikkat et diyen bir canlı, bir varlık, benim her şeyimi borçlu olduğum insan. Önce buradan başlamak isterim. Sizin bu salonlara davet etmemize cevap vermenizin en temel sebeplerinden biridir ulu önder Atatürk’ü yetiştiren anadır. Ruhları şad olsun” dedi.

Başkan Ercengiz’in konuşmasını müteakiben sahne alan Ümmü Erbil, kadınlara 3 saat boyunca unutulmaz anlar yaşattı.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.