Canan Kaftancıoğlu’na “Atatürk” tepkisi

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ ne “katil değil seri katil” diyen, Devletimizi soykırımcılıkla suçlayan ve Atatürk’ü ağzına almayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Atatürk demeyi tercih etmiyorum” sözleri büyük tepki çekti. Özellikle CHP tabanında vatansever ve Atatürkçü kesim ateş püskürüyor. ADD Genel Başkanlığı, “Atatürk adı şerefle söylenir” diye tepki gösterirken, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Kaftancıoğlu’nun mensup olduğu 10 Aralık Hareketi’ne atfen “ama unutma burası CHP. Kafası karışık olanlar iyi bilsin, bu partide 10 Aralık’tan önce 29 Ekim gelir. Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” diyerek sert çıkarken, bir tepki de üstü kapalı Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’tan geldi: “Herkes haddini bilecek. Ebedi Genel Başkanımız, Kurucu Lider Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk!!!” dedi.

CHP içindeki kliklerden 10 Aralık Hareketi’nin mensubu CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu çam devirmeye ve Mustafa Kemal Atatürk’e kin kusmaya devam ediyor.

“Mustafa Kemal’in askeri değiliz”den “Atatürk adını sevmiyorum”a geldi.

ATATÜRK ADI ŞEREFLE SÖYLENİR

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Atatürk’e Atatürk demek yerine Gazi Mustafa Kemal demeyi tercih ettiğini söylemesi toplumun birçok kesiminden sert tepki gördü. Atatürkçü Düşünce Derneği sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile “Atatürk, sıradan bir kişi ismi değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu aynı zamanda da Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusudur. Gazi Mustafa Kemal’e ‘Atatürk’ soyadı, TBMM’de 24 Kasım 1934 tarih ve 2587 sayılı kanunla verilmiştir. Atatürk soyadını, Türk Milleti ona layık görmüştür. Alışkanlıklardan kaynaklanan bir tanımlama hiç değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunun adı; Mustafa Kemal Atatürk’tür” denildi.

CHP MİLLETVEKİLİ ÇELEBİ’DE KAFTANCIOĞLU’NA TEPKİ

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Canan Kaftancıoğlu’na sert tepki gösterdi. Çelebi “partimizin bir il başkanı Atatürk demeyi tercih etmezmiş. Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra sen demesen ne yazar. Ama unutma burası CHP. Kafası karışık olanlar iyi bilsin, bu partide 10 Aralık’tan önce 29 Ekim gelir. Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” dedi.

BAŞKAN AKBULUT: “HERKES HADDİNİ BİLECEK!”

Bir tepki de üstü kapalı olsa da CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’tan geldi.

Başkan Akbulut, “herkes haddini bilecek. Ebedi Genel Başkanımız, Kurucu Lider Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk!!!” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Canan Kaftancıoğlu’na “Atatürk” tepkisi”

  1. Canan Kaftancıoğlu “Atatürk” demeyi tercih etmezken Fidel Castro ne diyor:
    “Gerçek devrimci Atatürk’tür.
    Büyük bir devrim yaptım ancak Atatürk’ün yaptıklarını başaramazdım.
    Devrimci Kemal Atatürk varken Türk gençleri neden kendilerine başka önder arıyorlar!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.