İhalesi Aralık 2018 tarihinde yapılan ve 31 Mart seçiminden 3 gün önce büyük bir alayişle inşaat levhası çakılarak inşaatının başladığı ilan edilen, aradan 4 aya yakın zaman geçtiği halde hiçbir gelişme kaydedilmediği gibi Başkan Ercengiz ve CHP İl Başkanı İzzet Akbulut tarafından geçenlerde inşaat levhasının da sökülüp götürüldüğü kamuoyuna açıklanan yeni Devlet Hastanesi hakkında açıklamalar ardarda geldi. Ancak cevapları da jet hızıyla yapılınca çarşafa dolanıldığı ortaya çıktı.

Yeni devlet hastanesinin ihalesinin iptal edildiği kamuoyuna bomba gibi düşünce AK Parti milletvekilleri alelacele yaptıkları yazılı açıklamada, ihale iptalinin sebebini “Türkiye Yeni Bina Deprem Yönetmeliği”ne bağladılar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yeni yayınladığı yeni yönetmeliğe göre yeniden ihale edileceğini ileri sürdüler.

2018 yılı Aralık ayında ihalesi yapılan hastane inşaatının, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 01 Ocak 2019 tarihinde çıkarılan yeni Bina Deprem Yönetmeliği kriterlerine uygun olmadığından dolayı revize zorunluluğu doğduğu için iptal edildiği belirtildi.

LEVHASINDA 475 YATAK KAPASİTELİ

İBARESİ OLAN HASTANE 400 YATAKLI İHALE EDİLECEKMİŞ!

Açıklamada, yüklenici firma olan Akay İnşaat’ın inşaat sahasına çaktığı levhasında zaten “475 yatak kapasiteli” denilen hastanenin revize projesinin 400 yataklı olarak düzenleneceği ve 2019 yılı içinde yeniden ihale edileceği ifade edilmektedir.

JET CEVAP MİLLETVEKİLİ GÖKER VE BAŞKAN ERCENGİZ’DEN GELDİ

AK Parti milletvekillerinin açıklamaları basına düşmesini müteakiben CHP Milletvekili Dr. Mehmet Göker ve Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sosyal medya hesaplarından cevabı geciktirmediler. Her ikisi de açıklamadaki çelişkileri ortaya koydular.

MİLLETVEKİLİ GÖKER, ÇELİŞKİLERİ ORTAYA KOYDU

Milletvekili Göker şöyle dedi:

“Cezaevi yapım ihalesini eksiksiz yapanlar hastane ihalesini hatalı yapmış. Üstelik ihale tamamlandıktan sonra… Soralım o zaman 2018’de ihalesi yapılıp 2019’da tabelasını seçim öncesi asarken, bunu nasıl olur da bilmezsiniz? 28 Mart 2019 tarihli açıklamada yapılacak hastanenin 475 yataklı olacağı müjdesini neye dayanarak verdiniz?”

BAŞKAN ERCENGİZ, YALANLARDAN ÇARŞAFA DOLANDIKLARINI ORTAYA KOYDU

Başkan Ercengiz de attığı tivitiyle halkın kandırılmasını, yalanlarla manipüle edilmesini şöyle ortaya koydu.

“Daha dün müflis siyasi bir şeyler söylemiş.

“Seçim dönemindeki tabelayı nereye koydunuz şimdi?

“Halkı kandırdığınız için özür dilemeniz gerekmez mi?

“Bu bir fırsat; meclisi yok sayıp kendi başınıza verdiğiniz bu karar için “iptal” belki de bir şans 🙂

“475 yazarken düşünmediniz mi?”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.