Seçim öncesi inşaatı başlatılan yeni hastane inşaatı (harç bitti) paydos!

“Madem ihalenin iptal edildiği söyleniyor; bu bir fırsattır; gelin yerini ortaklaşa belirleyelim!”

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi alelacele ihale edilerek BurKent’te çam ağaçlarının söküldüğü alanda inşaatı başlatılan ve müteahhidinin inşaat levhalarını bile söküp gittiği yeni hastanenin ihalesinin iptal edildiği iddiaları hakkındaki düşüncelerini sorduğumuz Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut KıvılcımHaber’e konuştu. Başkanlar, “madem ihale iptali sözkonusu; bu bir fırsat olabilir, gelin tartışmalı olan yer konusunda ortak bir nokta bulalım” çağrısı yaptılar.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri kıran kırana sürmektedir.

Burdur’da taraflar ellerindeki bütün doneleri kamuoyu önüne sermektedirler.

Olmayanları da yaratmaktadırlar.

Taa Kütahya’dan daha önce işbirlikleri görüşmeleri yapılmış, olmuş bitmiş yatırımcılar bile yeniden anlaşılmış gibi piyasaya sürülmekte, o zamana kadar bekletilen yeni hastane inşaatı birden ihalesi yapılarak alelacele inşaatı başlatılıyormuş izlenimi veriliyor.

Sahadaki koca koca çam ağaçları sökülüyor.

Ağaçseverler feryat ediyor gazetecileri arayarak.

Müteahhit sonra bir levha asarak ortadan toz oluyor.

İşte inşaat sürecinin hepsi bu kadar!

Seçim 4 ay geride kaldı.

Ne bir ses, ne bir nefes!

İhalesi 21 Aralık 2018 tarihinde yapılan ve yerel seçimden 3 gün önce
inşaat levhası çakılan hastane sahası

Sonra geçen hafta KıvılcımHaber WhatsApp hattına iki fotoğraf düşüyor.

Müteahhit Akay İnşaat, seçimin arifesinde çam ağaçlarını köklediği sahadan inşaat levhasını söküp gidiyor.

5 Temmuz’da bir basın açıklamasıyla CHP Milletvekili Dr. Mehmet Göker, kendisinin seçime yönelik hileli yönlendirmeye (manipüle edilmeye) tabi tutulduğunu ve aldatıldığını hisseden kamuoyunun kafasındaki küt kuyruğunu sallayarak dolaşıp duran soru akrebini ortaya attı.

“31 Mart Yerel seçimlerinden yalnızca birkaç gün önce yapımına hemen başlanacağı söylenen hastane inşaatına hala başlanmamış olması Burdur kamuoyunda da merak konusu olmaktadır.

“İhalesi aylar öncesinde yapılan, Sağlık Bakanlığı bütçesinden ödenek ayrılan ve seçimlerden önce yapımına hemen başlanacağı belirtilen hastane inşaatına hala başlanmamış olması ve ne zaman başlanacağının bilmemesi Burdur halkı tarafından da merak edilmektedir.

İhalesi 21 Aralık 2018 tarihinde yapılan ve yerel seçimden 3 gün önce
inşaat levhası çakılan hastane sahası

“Öte yandan, ihaleyi alan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı’nın “900 günden önce hizmete açacağız” dediği hastane inşaatında yerel seçimlerin üzerinden 90 gün geçmesine rağmen çivi dahi çakılmaması da herkesin kafasında soru işareti oluşmasına neden olmaktadır.

“Bu koşullar altında Burdur Devlet Hastanesi’nin akıbeti hakkında yetkililerden bilgi almak Burdur’da yaşayan tüm halkımızın beklentisidir.”

Hastanenin yeri konusundaki polemiklerde doğrudan taraf olan, bu sebeple yatırımlara karşı olduğu, yeni hastaneyi istemediği propagandalarına maruz kalan, yönettiği kurumu direkt ilgilendiren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’a duygu ve düşüncelerini sorduk.

Her zaman Burdur’a yapılacak her türlü yatırımın yanında olduklarını, yeni hastane yapımına değil, yerine karşı olduklarını belirten başkanlar, “madem ihalenin iptal edildiği konuşuluyor; bu bir fırsattır; gelin yeri konusunda ortaklaşa bir karar verelim” çağrısı yaptılar.

İşte Başkan Ercengiz ve Akbulut’un açıklamaları!

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.