Çatıya çıkan işçi kendini yakarak aşağıya atmak istedi

Burdur/ Bucak’ta inşaat işçisi, alacağını alamadığı için benzin bidonuyla okul inşaatının dördüncü katına çıkarak itfaiyeyi telefonla arayıp, inşaatta çalıştığını, alacağı ödenmezse kendini yakacağını söyledi; Bucak İtfaiye Müdürlüğü olay yerinde tedbir aldı.

Bucak’ta Mehmet Akif Mahallesinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Meslek Yüksek Okulu inşaatında çalışan Vural Coşdan (56) adlı bir işçi, alacağını alamayınca inşaatın tepesine çıktı. Eline bir şişe benzin aldı. İtfaiye Müdürlüğü’nü aradı telefonla. İnşaatta çalıştığını, alacağını alamadığı için inşaatın dördüncü katına çıktığını, alacağı ödenmezse kendini yakacağını söyledi.

Akça Gazete’nin haberine göre, sabah saatlerinde İtfaiye Müdürlüğü’ne gelen telefonla harekete geçildi. İtfaiye ve 112 Acil gerekli tedbirleri aldı.

İnşaatın müteahhidinden alacağı olan 14 bin 250 lira alacağının ödenmemesi halinde kendini yakacağı tehdidinde bulunan işçiyi polis uzun süre ikna etmek için çaba gösterdi. Ancak bu çabalar sonuç vermedi.

Kendini yakarak dördüncü kattan atacağını söyleyen Vural Coşdan’ı polis ikna edemeyince olay yerine Kaymakam Erol Tanrıkulu ve Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede geldi. Kaymakam Erol Tanrıkulu, uzun süre işçiyi çatıdan indirmek için çaba gösterdi, ancak başarılı olamadı. Olay yerinde ayrıldı.

Bir kez de Bucak Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, çatıya çıkarak ikna girişimlerinde bulundu. Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede “Kaymakam alacağınızın ödenmesi için size söz verdi. Canınıza kıysanız elinize bir şey geçmeyecek, eğer kendinizi yakma ve atma girişiminden vaz geçerseniz sizi doğru kaymakamın yanına götüreceğim. Size devlet olarak o yardım edecek” demesi üzerine yaklaşık üç saatlik ikna çabalarından sonra çatıda elinde bulunan benzin bidonunu aşağı atan işçi polislere teslim oldu.

Polisler Vural Coşdan’ı çatıdan indirdi. 112 sağlık ekiplerince yapılan muayene ve kontrol sonrası Bucak Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede ile birlikte Kaymakamlığa götürüldü. Burada Kaymakam Erol Tanrıkulu inşaat işçisi Vural Coşdan alacaklarının tahsili için yardımcı olacağı ve Sosyal Yardımlaşma Fonundan bir miktar destek olacağı sözünü aldı. 

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.