Çavuşoğlu, ukala hadsiz Fransız Milletvekiline haddini böyle bildirdi

Çavuşoğlu sert çıktı, Fransız parlamenter salonu terketti

Fransa Başkanı Macron, 24 Nisan’ı sözde Ermeni soykırımı günü ilan etti.

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek’in bir asırlık emperyalist yalanı (sözde Ermeni soykırımı yalanını) Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM’de) bir daha geri dönmemek üzere ve bütün BM üyesi devletleri bağlayıcı bir şekilde bitirmesine rağmen, Fransa Başkanı Macron’un, 24 Nisan’ı sözde Ermeni soykırımı günü ilan etme skandalı, Antalya’daki Turizm Belek Merkezi’nde başlayan NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose- Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı’na damga vurdu.  

Çavuşoğlu’nun sert cevabı, Krimi’yi şaşkına çevirdi

Toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada yapığı konuşmada Fransa’yı kınadı. Toplantıya katılan Macron’un partisinden parlamenter Sonia Krimi ise Çavuşoğlu’nun eleştirilerinin kendisini şoke ettiğini söyleyerek, sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili soru yöneltti. Bakan Çavuşoğlu ise Krimi’ye sert bir dille cevap verdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “soykırım ve tarih konusunda Türkiye’ye ders verebilecek en son ülke Fransa’dır. Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın, Türkiye’ye ders vermeye kalkmasın. Çünkü Ruanda’da, Cezayir’de olanları unutmadık. Fransa kendi karanlık tarihine baksın, Türkiye’ye ders vermeye kalkmasın. Sizler tepeden bakmaya devam edin, ama biz de size bu şekilde haddinizi bildirmeye devam edeceğiz” diye ateş püskürdü.

Bunun üzerine Fransız parlamenter, süklüm püklüm toplantıyı terketti.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir