Çayırın sultanlarının görkemli gösterileri

Burdur Belediyesi’nin sponsorluğunda bu yıl birincisi düzenlenen, Güreş Federasyonu’nun da teknik ekip desteği verdiği, tarihi Kırkpınar Güreşlerinin davulcu ekibinin de hazır bulunduğu, 400’e yakın güreşçinin katıldığı Burdur Yağlı Pehlivan Güreşleri, yakıp kavuran aşırı sıcak altında Serenler Otel altındaki çim sahada sabah 9,30’dan itibaren akşamüzeri 19,00’a kadar sürdü. Güreş alanı gün boyu güreşseverlerin akınına uğradı. Öğleye doğru Burdur Valisi Hasan Şıldak güreş alanını ziyaret ederek Başkan Ercengiz’le birlikte tribünlerdeki vatandaşları selamladı. Öğleden sonra saat 13,00’ten itibaren başpehlivanlık müsabakaları başlayınca ziyaretçi trafiği yoğunlaştı. Tribünlerde yer kalmayınca güreş alanının çevresi salkım saçak güreşseverlerle doldu taştı.

Güreşi Kanal15,le KozaTV, canlı olarak yayınladı.

2019 BURDUR GÜREŞ AĞASI BUTSO BAŞKANI YUSUF KEYİK

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen 1’inci Yağlı Pehlivan Güreşleri için ağalık yarışına Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ile aslen Burdurlu olan ve Antalya’da ticaret yapan Mehmet Dönmez çıktı. 2018 Güreş Ağası, 100 bin lirayla Yusuf Keyik oldu.

Bir konuşma yapan Başkan ve Ağa Keyik, gelecek yıl çayırda daha iyi bir organizasyonu ortaya koyacaklarının işaretini verdi. “İlk kez yapılmasına rağmen keyif alınan bir mücadele seyrettik” dedi.

BAŞPEHLİVAN, KÜRŞAT YILMAZ’I YENEN FURKAN DURMUŞ ALTIN OLDU. 

Burdur Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşi ilk kez düzenlenmesine rağmen seyirci ve katılan güreşçi sayısı bakımından doyurucu, görkemli ve dikkate şayan olduğu görmüş geçirmiş cazgırların anons ve değerlendirmelerinden anlaşıldı. 2017’nin başpehlivanı, Antalya Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Antalya’daki Burdurlu iş adamı Mehmet Dönmez’in de güreşçisi Furkan Durmuş Altın, rakibi Kürşat Korkmaz’ı yenerek altın kemere hak sahibi oldu. Altın, gelecek yıl da aynı şekilde başpehlivan olarak müsabakayı kazanırsa altın kemerin sahibi olacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir