Cem Topçu’dan Başkan Ercengiz’e ziyaret

38’inci kuruluş yılının kutlandığı KKTC Antalya Başkonsolosu Cem Topçu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan KKTC Antalya Başkonsolosu Cem Topçu,

“Bugün Burdur iline bir ziyaret gerçekleştirdik. Sağ olsun Belediye Başkanımız bizleri kabul ettiler. Burdur İlimizde bulunan diğer makamları da ziyaret edeceğiz. Burada bulunan çift vatandaşlarımız

ve aynı zamanda başkonsolosumuzdaki işlemlerinde her zaman yardımcı oluyoruz. Yardımcı olmak içinde önce biz geldik. Önce tanışma olsun aynı zamanda. Yavru vatandan, ana vatana Burdur’a sevgiler getirdik” dedi.

Başkan Ercengiz ise yaptığı konuşmada,

“Öncelikle ziyaretten duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Sayın konsolumuza ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum. 38. Yılını kutluyoruz KKTC’nin, varoluşunun ve kuruluşunun bu anlamda da çok önemli yavru vatanımızın Türkiye Cumhuriyetinden asla ayırmıyoruz. Biz iki ayrı devlet, tek milletiz. Bu manada da bizim için KKTC çok kıymetli ve önemli, KKTC Belediyeleri ile kardeşlik ülküsü içerisin de Gazimağusa’mızın kardeş kentiyiz. Bu anlamda da başka bir dostluğumuz

ve kardeşliğimiz kan bağımız var bununda ayrı bir onurunu ve şerefini yaşıyoruz. Açıkçası hem ticari hem de kültürel ilişkilerimizin artması iki devlete de iki devletin milletine de yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Bu anlamda da konsolumuzun ihtiyaç duyduğumuz her noktada yanımızda olduğunu hissettirmesi bizim için ayrı bir onur ve şereftir. Bu ziyaret için ayrıca teşekkür ediyorum. KKTC’de yaşayan soydaşlarımıza da buradan kucak dolusu selam gönderiyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Ercengiz ziyaret anısına Başkonsolos Topçu’ya anmalık ve Alaca Dokuması hediye etti.   

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.