Çevirdiğin “korku imparatorluğu”nda en çok da kendin korkuyorsun!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Kongresinde konuşan konuk Bolu Milletvekili Av. Tanju Özcan, ülkenin birinci sorunu olan iç güvenliğin perişan haline değinerek, Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi korku imparatorluğuna çevirdiği, bu ortamda da en çok kendisinin korktuğunu iddia etti. “Valla, bence korkmalı” dedi.

Belediye Kongre ve Sergi Salonunda yapılan ve Orman Gök’ün kazandığı İl Kongresinde bir konuşma yapan ve ülkenin yakıcı sorunlarına değinen konuk Bolu Milletvekili Av. Tanju Özcan, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Tayyip Erdoğan tarafından ülkenin “korku imparatorluğu”na çevrildiğini söylediğini ifade ederek, “ama bir şeyi farkettiniz mi bilmiyorum; bu korku imparatorluğu içerisinde en çok korkan da kendisi” dedi.

Özcan şöyle konuştu:

ŞIRNAK’TAKİ KONGRESİNDE BİR SEVENİNİN

SARILMAK İSTEMESİ KARŞISINDA GÖZLERİNDEKİ KORKUYU GÖRDÜNÜZ MÜ?

“Geçen Şırnak’ta bir kongre vardı. Hatırladınız mı? Hani orada bizim gibi kürsüde konuşurken, onu çok seven bir vatandaş sarılmak için geliyor. O gözlerindeki korkuyu gördünüz mü? Korku imparatorluğunu kurdu. Ama en çok da korkan da kendisi. Valla bence de korkmalı. Biz korkmamalıyız. Onun yaptıklarını biz yapmadığımız için korkmamalıyız. Onun işlediği günahları biz işlemediğimiz için korkmamalıyız. Ülkeyi bu hale biz getirmedik. Sürekli uyarı görevimizi yaptık.”

AKP İKTİDARA GELDİĞİNDE TERÖR SORUNU,

ARTIK TÜRKİYE’NİN 10 ÖNCELİKLİ SORUNUNDAN BİRİSİ DEĞİLDİ

AKP iktidarının ülke yönetimine geldiği yıllarda Türkiye’de terör sorununun, artık ülkenin “ilk 10 sorundan bir tanesi” almadığını hatırlatan Özcan, “ama uygulamalarıyla sağolsun, PKK’yi, bölücü terör örgütünü Türkiye’nin başına bela etti. Evet, FETÖ diye bir gerçek vardı bunlar iktidara geldiğinde. Ama bu kadar güçlü değillerdi. Kendi elleriyle beslediler büyüttüler, bu ülkenin başına bela ettiler. 15 Temmuz gecesi de bir darbe girişimine sebebiyet verdiler. İşte bunları yapan Tayyip Erdoğan…” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir