Benden olmayana hayat hakkı yok!

Başbakan Binali Yıldırım, dün (31 Aralık 2017 günü) partisinin

6’ncı olağan kongresine katılmak ve bir dizi ziyarette bulunmak üzere Burdur’a geldi.

Burdur’da taraf olsun olmasın internet gazetecileri de dâhil bütün basın mensuplarına ilk zamanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan iken akreditasyon veriliyordu. KıvılcımHaber, yıllar önce karlı bir günde Cumhuriyet Meydanı’nda miting yapan Başbakan Tayyip Erdoğan’ı takip etmişti. Önce internet gazetecilerine, sonradan internet gazetecileriyle birlikte Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi gibi muhalif basın organlarına akreditasyon vermeme Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde başladı. O zamandan bu zamana iktidar sahipleri düşünce, ifade ve basın hürriyetlerini ayaklar altına almayı sürdürdü. Bugün de değişen bir şey yok. Dün Başbakan Yıldırım partisinin 6’ncı olağan kongresine katılmak ve bir dizi ziyarette bulunmak üzere Burdur’a geldi. Gene

KıvılcımHaber’e ve bu kez aynı zamanda Ulusal Kanal’a akreditasyon çıkmadı Burdur Valiliğinden. Niye? Çünkü Kıvılcım ve Ulusal Kanal sadece gerçek haberi, haberin gerçeğini yazar ve yayınlar. Halkın haber alma hakkını savunur. Hakikat sevdasıyla ve gazeteciliğin muhaliflikten kaynaklandığı ve beslendiği inancıyla hareket eder. “Tarafsız basın” yaftasına inanmaz. Olaylara objektif yaklaşır. Sadece iktidar sahiplerinin ve egemenlerin hoşuna gidenleri değil, onların hoşuna gitmeyen, onları rahatsız edici, uykularını kaçırıcı, onları tutup sarsan haberleri yapar. Bu kapsamda KıvılcımHaber ve Ulusal Kanal Burdur Valiliği akreditasyon verse de habere ulaşır vermese de ulaşır. Ancak bir şey bir kere daha somut bir şekilde anlaşıldı ki, iktidar sahipleri gittikçe otoriterleşiyorlar; basın, ifade ve düşünce hürriyetinde gitgide daha çok korkuyorlar. Oysa büyük Atatürk’ün dediği gibi “basın hürriyetinden doğan mahsurların giderilme çaresi daha fazla basın hürriyetidir.”

Başbakan Binali Yıldırım, dün (31 Aralık 2017 günü) partisinin 6’ncı olağan kongresine katılmak ve bir dizi ziyarette bulunmak üzere Burdur’a geldi.

Dün (31 Aralık 2017 günü) partisinin 6’ncı olağan kongresine katılmak ve bir dizi ziyarette bulunmak üzere Burdur’a gelen Başbakan Binali Yıldırım, ilk olarak AKP İl Kongresine katıldı.

 

Vali Yılmaz, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur ve Isparta protokolü tarafından Süleyman Demirel Havaalanı’nda karşılanan

 

 Başbakan Yıldırım daha sonra Valiliğe ziyarette bulundu. Valilik protokol kapısında Vali Yılmaz ve Burdur protokolü tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu eşlik etti.

Valilik resmi sitesinde belirtildiğine göre, ziyaret sırasında bugüne kadar ilimize yapmış olduğu hizmetler dolayısıyla Burdurlular adına Başbakan Yıldırım’a teşekkür eden Vali Yılmaz, kendisini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ziyaret sırasında Burdur’la ilgili Başbakan Yıldırım’ı bilgilendiren Vali Yılmaz, Burdur’la ilgili bazı talepleri de iletti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir