CHP İl Başkanı, “kol kırılır yen içinde kalır” dedi

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içindeki enerji toplayan fay hatları, bu konu için Genel Merkez görevlilerinin gelişi ve ses kaydı konularındaki yayınımız üzerine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Milletvekili Dr. Mehmet Göker eşliğinde bir basın açıklaması yapan İl Başkanı Barış Ayten, birlik beraberlik gösterisi yaparak “kol kırılır yen içinde kalır” mesajı verdi. Başkan Ayten, yen içine gizlenen kolun kangren olacağını düşünmeden “Milletvekilim ve Belediye Başkanımın arkasındayım. Birlik beraberlik içindeyiz!” dedi. Başkan Ayten’in açıklamaları, haberlerimizin doğruluğunu teyit etti.

HABERLERİMİZİN DOĞRULUĞUNU TEYİDEDEN AÇIKLAMA

KıvılcımHaber’in yayını ses getirdi. Tüm tabanının dikkatle ve kamuoyunun ilgiyle izlediği Burdur Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki bizim “fay hatları” diye tanımladığımız uzlaşmaz çelişkiler, bu çelişkilerin Kurultay ve Genel Merkez düzeyinde yansımaları, bununla ilgili Genel Başkan yardımcılarının ziyareti ve son olarak “kaset” diye değerlendirdiğimiz ses kaydı konularında yaptığımız haber üzerine “bir basın toplantısı düzenlemek zorunda kaldığını” belirten CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Başkan Ercengiz ve Vekil Göker eşliğinde birlik beraberlik gösterisi yaparak “kol kırılır yen içinde kalır” mesajı verdi. Başkan Ayten, yen içine gizlenen kolun kangren olacağını düşünmeden “Milletvekilim ve Belediye Başkanımın arkasındayım. Birlik beraberlik içindeyiz!” dedi. İddialarımızı doğrulamaktan öte yeni bir şey söylemedi. Ses kaydı haberini de doğruladı.

Başkan Ayten şunları söyledi:

“Yerel Yönetimleri Partili Başkanlarımız tarafından yönetilen İllerde çalışmalar yapma kapsamında, Önceki gün Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Tekin Bingöl ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun ilimize gelmişlerdir. Program İl Başkanlığımızı ziyaretin ardından, Basına gündem değerlendirmesinde bulunarak, Programımız dâhilinde Belediye Başkanımızı Makamında ziyaret etmişlerdir.

“İki aşamalı çalışma programının birinci bölümü basına açık ziyaretler ve değerlendirme, ikinci bölümü ise seçilmiş yöneticilerimizle siyasal çalışma planlama toplantısı olarak gerçekleştirilmiştir.

“İzmir, Aydın, Muğla ve Zonguldak İllerimizden sonra Burdur’da gerçekleşen program,  İl Başkanlığımız tarafından hazırlanmış, ziyaret ve çalışmalar amacına uygun şekliyle başarıyla tamamlanmıştır. Sayın Genel Başkan Yardımcılarımız memnuniyet ve mutluluk içinde diğer illerde çalışmalarını sürdürmek üzere ilimizden ayrılmıştır.”

“ZİYARETE ÖZEL BİR ANLAM YÜKLENMEMESİ GEREKİR!”

Açıklamasının devamında Başkan Ayten, İsmet Paşa’nın ünlü deyişiyle suçluluğunun telaşı içinde, kimse o konuyla ilgili herhangi bir soru sormamışken, “Genel Başkan Yardımcımız Sayın Tekin Bingöl, açıklamasının başında bu ziyarete özel bir anlam yüklenmemesi gerekliliğini, olağanüstü bir durum olmadığı sürece 2019 Seçimlerine odaklı olduğunu ve bu çalışmanın tüm yurtta olduğunu ifade etmiştir” dedi.

SES KAYDINI YAPAN SUÇLU DA SESİN SAHİBİ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK MI?

Ses kaydıyla ilgili olarak, “dün bazı haber sitelerinde de yer alan gerek başına kapalı toplantılarda gerekse yönetim kurulu toplantılarında yapılan konuşma ve görüşmelerin yalan yanlış basına sızdırılması aynı zamanda ses kaydı alma yoluna gidilmesi iddiaları üzerine de gereken soruşturma başlatılacaktır” şeklinde ifade kullanan Başkan Ayten, ses kaydının yapılması hakkında soruşturma açılacağından bahsederek, ses kaydına neden olan ayrılıkçılık ve tehditvari ifadelerin sahibi hakkında ne yapacağı konusunu gözardı etti.

Başkan Ayten şu görüşleri savundu:

“Cumhuriyet Halk Partisi gelenek ve adetlerinde yer almayan bu tür basit ve kişiliksiz yaklaşımlara karşı duruşumuz oldukça net ve sertlik.

“Kimsenin gücü parti içi disiplini bozmaya birimler arası gerginlik yaratmaya huzursuzluk çıkartmaya yetmeyecektir.

“Başta bizleri bu makama getiren yol arkadaşlarımız olmak üzere, herkes iyi bilmelidir ki; Kurumsal İşleyişimiz içinde İl Başkanlığımızın koordinatörlüğünde, Partimizin tüm yetkili birimleri koordinasyon içinde uyumlu hareket etmektedir.

“Burdur İl Başkanlığı, Milletvekili, İki Belediye Başkanı, On bir İlçe Başkanı ve Tüm Meclis üyeleriyle bir bütün halindedir.

“Bahse konu olayı araştırmak, varsa parti ahlakına yakışmayan hareket içinde olanlar hakkında araştırma yapmak üzere bugün il yönetim kurulu olarak gerekli soruşturma açılmak üzere çalışmalar başlayacaktır.”

“İl Başkanı olarak net ifade ediyorum. Belediye Başkanlarımın ve Milletvekilimin arkasındayım. Tahriklerle, arabozucu basit siyaset güdenlerin oyunlarına gelmeyecek kadar tecrübeli ve Cumhuriyet Halk Partiliyiz. İl Başkanı, Milletvekili ve Belediye Başkanının birlikteliğini kimse bozamayacaktır. Örgütümüz bu tür ayak oyunlarına, parti ahlakına aykırı hareketlere, Belediye Başkanımızın ve Milletvekilimizin yıpratılmasına asla taviz vermeyecektir. Bu toplantıdaki duruşumuzun bunu bozmaya çalışanlara verilecek en büyük ders olduğunu düşünüyorum.”

Başkan Ayten sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Cumhuriyet Halk Partisi yurttaşı olduğumuz Devletimizi kuran, devamında bugünlere gelmemizi sağlayacak devrimleri yapan partidir. Biz Böylesine bir Partinin Yöneticileri olarak odaklandığımız tek nokta ülkemizin geleceğidir. Birlik ve Beraberlik içinde Ülkemizin geleceği için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğimizi kamuoyuna Saygılarımla belirtirim.”

VİDEO HABERLER BURDUR GÜNDEM’DEN!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir