CHP, Kadın Kolları Batı Akdeniz Bölge Toplantısına ev sahipliği yaptı

CHP, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, MYK üyeleri ve çevre iller Kadın Kolları başkanlarının katılımıyla, Kadın Kolları Batı Akdeniz Bölge Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, MYK üyeleri ve çevre iller Kadın Kolları başkanlarının katılımıyla, Kadın Kolları Batı Akdeniz Bölge Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Toplantıya CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Kadın Kolları MYK üyeleri, Isparta ve Antalya Kadın Kolları başkanları, Burdur CHP İl Başkanı Barış Ayten, Burdur CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Uğur katıldı.

Toplantının açış konuşmasını İl Başkanı Barış Ayten yaptı. Başkan Ayten konuşmasında kadının toplumsal mücadelelerdeki öneminden bahsetti.

Kadın Kolları Başkanı Ayşe Uğur da yatığı konuşmada, ülkede demokrasi ve insan haklarının bulunmadığını, ülkenin OHAL’le yönetildiğini, suçu yazmak olan gazetecilerin hapiste olduğunu, görevlerine son verildiği için ölüm orucuna yatan akademisyenler Semih Özakça ve Nuriye Gümen’in hapiste olduğunu, milletin vekillerinin tutuklu olduğunu belirtti.

Son olarak Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse yaptığı konuşmada, ülkemizin “tek bir kişinin yönetimine bırakılamayacak kadar kıymetli bir ülke olduğu”nu vurgulayarak, “içinde tüm özgürlüklerin olduğu, tüm renklerin bulunduğu yeni bir Anayasa yapalım dedik, ama olmadı” dedi. “Devamında ülkenin yazarı, çizeri, akademisyeni, sesini çıkaran herkesin demir parmaklıkların arkasına tıkıldı. Bunu herkes gördü” diye konuşan Genel Başkan Köse, “biz CHP olarak ne yazık ki adaleti sokakta aramak zorunda kaldık” şeklinde değerlendirmede bulundu. Adalet Yürüyüşü’nün zindanlara doldurulmuş gazetecilerin, milletvekillerinin ve akademisyenlerin sesi olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından basına kapalı toplantıya geçildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir