CHP, mücadeleci, dik duruşlu, ulusalcı ve evet efendimci olmayan üyelerden hoşlanmıyor

CHP Ankara İl Örgütü, YARSAV Kurucu Genel Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu partiden kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti.

YARSAV Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nu, YARSAV Başkanlığından ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Halk partisi (CHP’ye) kısa süre önce üye olmuştu. Neoliberal, TESEV’ci, PKK kuyrukçusu, Amerikan muhibbi, Atatürk düşmanı birçok unsurun elinde bulunan CHP yönetimi mücadeleci, dik duruşlu, eğilmez bükülmez, ulusalcı fikir ve duruşuyla tanınan Eminağaoğlu’nu sindiremedi. CHP’ye karşı Ankara 26’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde kurultay çağrısının hukuka aykırılığı nedeniyle dava açmıştı. 22 Mart’taki duruşmada mahkeme, CHP’nin istediği gibi reddedilmedi; davanın devamına karar aldı. Aynı gün il yönetim kurulu Eminağaoğlu hakkında ihraç amacıyla disiplin kararı aldı.

CHP’LİLİĞİN GEREĞİ OLARAK YAPTIM; EYLEM VE SÖYLEMLERİMİN ARKASINDAYIM

Sosyal medyada paylaşımda bulunan Eminağaoğlu, “ihracım ‘üyelik ve sorumluluklarıyla bağdaşmayan şekilde hareket etmek’ gerekçesine dayandırılıyor. Ben CHP’ye karşı Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde kurultay çağrısının hukuka aykırılığı nedeniyle dava açmıştım. O duruşma 22 Mart’ta idi. O mahkemede dava onların talebi gibi reddedilmeyip devamı yolunda ara karar alınca o gün il yönetim kurulu böyle bir karar almış. Aralarındaki bağlantıyı bilemem ama aynı gün olması dikkat çekici. Ben CHP’li üye olarak yaptığım eylem ve davranışların arkasındayım. Çünkü bunları CHP’yi daha ileriye taşımak, ülke ve değerlerini sahiplenmek için yaptım. Bu anlamda söyleyeceğim başka bir şey yok. Bir CHP’liliğin gereği olarak yaptım” diye konuştu.

Facebook hesabında yaptığı açıklamada, kendisine yöneltilen suçlamaları şöyle belirtti:

>“Çözüm süreci mevzuatı aleyhine hukuksal yolları kullanmayan CHP yönetimi için düşünce açıklamak…

>”Süresinde Kurultay toplanmaması karşısında hukuksal yollara başvurmak…

>”Cuma genelgesine sessiz kalan CHP yönetimi karşısında başvuru yollarını kullanmak…

>Önseçimi, yönetmelikle kaldıran CHP yönetimi karşısında hukuksal yolları kullanmak…

>”1 Kasım seçimlerine yönelik olarak önseçimin, yönetmelikle kaldırılamayacağı yolundaki Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yazısının, CHP Yönetimince, milletvekili adaylarının ve Kurultay delegelerinin bilgisine sunulmadığını, böylece milletvekili adaylarının yasa ve tüzüğe aykırı olarak belirlendiğini (bu durumdan adayların da bilgilendirilmediğini) açıklamak…

>”Bunları sosyal medyada paylaşmak ve benzeri eylemler…”

Eminağaoğlu, bu durumu, “her CHP’linin savunduğu, benim de savunduğum, yaptığım ve bana da yüklenen eylemlerim. Bu durumda, CHP’den ihracı istenen, ben değil, CHP’nin ilke ve değerleridir” yorumunu yaptı.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir