Basına kapalı İmam Hatip Okulları Platformu toplantısında ne konuşuldu?

Yeni bir oluşum, ilimizde yeni yapılanma…

İmam Hatip Okulları Platformu (İHOP); başında Sivil Toplum Kuruluşları gibi bir kavram daha var. Başkanı Mehmet Altay…

Önceki gün (5 Nisan 2016 günü) Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden basın mensuplarına bir çağrı akreditasyonu geldi: “Sayın Valimiz, Burdur İmam Hatip Okulları Platformu tarafından düzenlenen toplantıya müteakiben Burdur İmam Hatip Kız Lisesi yapımı ve Bucak Yaşlı Bakım Evi arazisi protokol imza törenine katılacaktır. Saat: 9,30; Tarih: 6 Nisan 2016, Yer: Burdur Öğretmenevi.”

VALİLİK, BASINI ÖNCE ÇAĞIRIP

ERTESİ GÜN TOPLANTIYI KAPALI YAPMA ÇELİŞKİSİ NASIL AÇIKLIYOR?

Ancak Öğretmenevi’ne giden basın mensupları içeri alınmadı; toplantının basına kapalı olduğu söylendi. Birgün önce basın mensuplarını Vali Kürklü’nün de katılacağı toplantıya çağıran Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ise sıkıntıya girdi ve konuya açıklık getiremedi.

İLİN VALİSİNİN KATILACAĞI TOPLANTININ

CEREYAN EDİŞ SÜREÇLERİNDEN HABERDAR EDİLMEMESİ ÇOK MANİDARDIR

Bir ilin Valisi ve önemli sivil toplum kuruluşları, imam hatip kökenli bir platformun “İl Divan Toplantısı”na katılması konunun önemine işaret eder. Ancak bir ilin Valisinin programın cereyan ediliş süreçlerinden haberdar edilmemesinin, bir gün önce basına davet çıkararak ertesi günü basına kapalılık durumuyla karşılaşılmasının hiç de olağan ve mutat bir gelişme olmadığını saflar bile anlar.

İşin içinde imam hatip gibi dönemimizin sihirli ve yükselen değerlerinden biri varsa akıllara, hiç kuşkusuz Cumhuriyet yıkıcılığı, Kemalist ideoloji ve Atatürk düşmanlığı, müfredat gibi kavramlar geliyor.

GENE KEMALİST İDEOLOJİ DÜŞMANLUIĞI MI YAPILDI VALİ KÜRKLÜ’NÜN ÖNÜNDE?

İmam Hatip Okulları Platformu İl Divan Toplantısının basına kapalı yapılması kamuoyunda, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum’un sendikasının Burdur İl Divan toplantısında, ülke çapında kamuoyunda infiale neden olan, “Kemalist ideolojiyi müfredattan silip atacağız” şeklindeki küstah çıkışını akıllara getirdi ve kaygılandırdı. Olçum olayından acaba dersler mi çıkarıldı, yeniden bir skandal patlamasın kamuoyunda diye mi düşünüldü? Vali Kürklü’nün önünde gene Atatürk, Cumhuriyet ve Kemalist ideoloji düşmanlığı mı yapıldı? Bu sorular kamuoyunu meşgul ediyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir