CHP’de derslerle dolu deprem! Hepsi birden istifa etti

CHP’de sular durulmuyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nde olağanüstü kurultay tartışmaları sürerken, muhalifler olağanüstü kurultaydan vazgeçmez Genel merkez de kurultay toplamamak da ısrar ederken CHP Kandıra İlçe Örgütü’nün yönetim kurulu üyeleri ‘seçimlerde başarısızdık’ diyerek toptan istifa etti.

‘Seçimlerde başarısızdık’ gerekçesiyle toplu istifa eden CHP Kandıra İlçe Örgütü’nün istifa metninde parti yönetiminde değişim vurgusu yapıldı. “Başarısızlığı başka partilerin oy kaybıyla kıyaslamak geçici bahaneler bulup hiçbir şey olmamış gibi sabitliğe devam etmek zaman kaybı ve basiretsizliktir” denildi.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre, istifayı İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular yayınladığı açıklama ile duyurdu.

YURT GENEL,İNDEKİ BAŞARISIZLIK YADSINAMAZ BOYUTTADIR

Eyisabuncular açıklamasında, “yönetim kurulumuz 08 Ağustos 2018 tarihinde toplanmış ve seçim sonuçları ile ilgili nihai değerlendirmesini yapmıştır. Bu değerlendirmelere göre yurt genelindeki başarısızlık yadsınamaz boyuttadır” dedi.

Eyisabuncular açıklamasına şöyle devam etti:

SORUMLULUKTAN KAÇANLARIN KOLAYCILIK SÖYLEMİ

“Kocaeli ve ilçelerdeki başarısızlık açıktır. Kandıra ilçe örgütü seçimlerde başarısız olmuştur. Bu başarısızlık; üyenin, delegenin, mahalle temsilcisinin, il delegelerinin ve ana kademe yöneticilerinin paylaşması ve sorgulaması gereken bir başarısızlıktır. Hoşa gitmeyen sonuçların bedelini yönetime yıkmak, elini taşın altına koymayıp sorumluluktan kaçanların kolaycılık söylemidir.”

ZAMAN KAYBI VE BASİRETSİZLİK

“Başarısızlığı başka partilerin oy kaybıyla kıyaslamak ve geçici bahaneler bulup hiçbir şey olmamış gibi sabitliğe devam etme”nin “zaman kaybı ve basiretsizlik olduğu”nu ifade eden, böylece girdiği 9 seçimin dokuzunu da kaybettiği halde koltuğuna yapışıp kalanlara demokrasi dersi veren Eyisabuncular, “Kandıra ilçe örgütü kısa süre önce örgütün ortak kararıyla değişim için olağanüstü kurultaya imza vermiştir. Değişimin gereğini gören ve önerenlerin yer işgal etmeye devam etmesi de abestir. Kişisel hesaplar içinde bulunmayan ve ülke ikbalini şahsi ikballe karıştırmayan Kandıra ilçe örgütü bu konuda hassas davranmış ve gereğini yapmıştır. Partinin yıllanmış kadrolardan kurtulması, defalarca görev almış, vizyonu tükenmiş, toplamda kalite ruhundan uzaklaşmış kronik kişilerle devam etmesi mümkün değildir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Açıklamasının devamında Eyisabuncular şunları söyledi:

MEVCUT KADROLARLA DEVAM ETMEK,

YEREL SEÇİMLERDE BİLE BİLE LADES VE SONUÇ HEZİMET OLACAKTIR

“Yenilenmiş parti tüzüğü yeni yüzler ve adamcılıktan arınmış, bağımsız örgütlere yol gösterecektir. Mevcut kadrolarla devam etmek yerel seçimlerde bile bile lades demek olacak ve sonuçlar hezimet olacaktır. Kandıra ilçe örgütü olarak bizlerle çalışan üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, köy temsilcilerimize, yönetim arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeniden toparlanma ve değişim zorunluluğu adına aldığımız karar kesin ve nettir. Bugün itibarıyla Kandıra CHP ilçe yönetimi ve Kandıra Kadın kolları istifa etmiştir. Partimiz adına hayırlı olmasını diliyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir