CHP’de “enerji toplayan fay hatları” ziyareti

Dün (27 Şubat 2016 günü) Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) örgütünde kamuoyunda algılandığı şekliyle bir “enerji toplayan fay hatları” ve “ayağınızı denk alın” ziyareti yaşandı. Ayrıca kamuoyuna sızan bilgilere göre bir “kaset operasyonu” da yaşandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun dün (27 Şubat 2016 günü), düğün değil bayram değil çat kapı CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Ardından parti üyeleri dâhil basına soru sorma fırsatı verilmeden apar topar Belediye’ye geçerek Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarete CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve partililer katıldı.

Başkan Ercengiz, ziyaretten memnuniyetini dile getirdi ve 2 yıllık icraatlarından bahsederek, 54 milyon Liralık bir borcu olan bir belediyeyi devraldıklarını, 60 milyon liralık bir bütçeyle henüz 2 yılı doldurmadan 25 milyona yakın borç ödediklerinin altını çizdi. Başkan Ercengiz, “şu anda belediyemizi istediğimiz noktaya henüz getiremesek de iyi bir yolda ilerlediğimizi düşünüyorum’’ diye konuştu.

Daha sonra gene parti binasına dönülerek basına kapalı bir toplantı yapıldığı öğrenildi.

DARALTILMIŞ KAPALI TOPLANTIDA KASET SKANDALI

Basına kapalı ve özel mahfillerde neler konuşulduğu hakkında kamuoyuna sızan bilgilere göre, iki Genel Başkan Yardımcısının partilerinde bulunan ve durmadan enerji toplayan fay hatları için geldikleri ileri sürüldü. Ayrıca akşamüzeri yapılan daraltılmış yönetici toplantısında bir “kaset operasyonu” da yaşandı. Öğrenildiğine göre, Başkan Ercengiz aleyhinde İl Başkanı Barış Ayten’in ileri geri tehditler savurmasının ses kaydına alındığı iddia edildi.

PARTİ TABANINDA VE BURDUR KAMUOYUNDA DİKKATLE İZLENİYOR

Daha önce Merkez İlçe Başkanlığı seçiminde başlayan ve Sıdıka Oğuzkan’ın kazanmasıyla sonuçlanan çelişkilerin şiddetlenmesi, Belediye Meclis üyelerinin başkan adayları listeleri seviyesinde bölünmeleri, il başkanlığı seçiminin arifesinde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile Kültür Müdürlüğünden Meclis Üyesi Ferit Çelikbaş kastedilerek, “kazanırsam da kaybetsem de o belediyeyi başınıza yıkarım” diye gözdağı verilmesi, sonraki aşamada örneğin Kurultay’da Merkez İlçe ve Belediye Başkanlığı ile İl Başkanlığının ayrı kafileler oluşturması, ayrı ziyaretler de bulunmaları, aynı karelerde görünmemeye özen göstermeleri, daha geçenlerde Başkan Ercengiz’in Merkez İlçe Başkanı Oğuzkan’la birlikte, kamuoyunda “psikolojik savaş seferi” olarak değerlendirilen Genel Başkan Kılıçdaroğlu ziyaretleri vb gelişmeler parti tabanında dikkatle izlendiği belirtiliyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir