CHP’de ipi Osman Gök göğüsledi

Cumhuriyet Halk Partisi Kongre Süreci Tamamlandı;

Muhalefet Merkez İlçe’den Sonra Bastırıp İl Başkanlığını da Aldı

Bugün Belediye Kongre ve Sergi Salonu’nda yapılan Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresinde ipi Osman Gök göğüsledi. Gerek kongre öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gerekse kongre esnasında yaptığı konuşmada parti içi demokrasi ve hürriyetlere, çatışma ortamına, ayrılıklara, öte yandan yerel idareyle olan ayrılıklara dikkat çekmesi ipi göğüslemesinde belirleyici olduğu belirtiliyor.

BURDUR CHP’DE YENİ DÖNEM

Bugün (30 Aralık 2017 günü) 206 delegeli Burdur Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi, Belediye Kongre ve Sergi Salonu’nda 201 delegenin katılımıyla yapıldı.

Kongreye CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Kazım Üstüner, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, İYİ Parti İl Başkanı Osman Kurt, Eğitim İş Başkanı Erkan Putgül, ADD Başkanı Salih kepenek, vatandaşlar, partililer ve delegeler katıldı.

Öğle saatlerinde Atatürk ve şehitlere saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunuşuyla başlayan toplantı, Divan Kurulu’nun seçimi, Faaliyet Raporu ile Bilançonun okunuşu ve ibrasıyla devam etti. Aday konuşmaları ve siyasi konuşmalar bölümünde Barış Ayten, Osman Gök, Başkan Ercengiz ve Milletvekili Göker birer konuşma yaptılar.

Daha sonra seçimlere geçildi. Seçime 206 delegeden 201 delegenin katıldı. 3 oyun geçersiz sayıldı. 198 oyun 110’unu alan Osman Gök, CHP’nin yeni başkanı oldu.

BURDUR CHP YENİ YÖNETİM KURULU

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.