CHP’nin yeni yönetimi, 2019’u ne kadar idrak ediyor?

2019’da 3 seçimde Başarılı Olunmazsa

2020’de seçileceklerin Hiçbir Önemi Kalamayacak

Dün (30 Aralık 2017 günü) Belediye Kongre ve Sergi Salonu’nda yapılan Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kongresi’nde konuşan konuk Bolu Milletvekili Tanju Özcan, yeni seçilecek il yönetiminin yükleneceği sorumluluğun önem ve ağırlığına dikkat çekerken, partisinin 2019 seçimlerinde başarılı olamaması durumunda 2020 yılındaki seçimlerin ve seçileceklerin hiçbir anlam ve öneminin kalmayacağına dikkat çekti. Özcan, “onun için ben burada seçilecek arkadaşlarımızın herhalde bu ciddi durumu idrak ederek öyle yola çıktıklarını düşünmek istiyorum (…) Başarılı olmak zorunda olduklarını hatırlatmak istiyorum” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay sürecinde il kongrelerini yapıyor. 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılacak olan Genel Kurultay sürecinin son virajında, soluk soluğa heyecanlı bir seçim sonucunda kan değişikliğinin yaşandığı Burdur İl Kongresinde konuk olan ve Divan Başkanlığına seçilen CHP Bolu Milletvekili Av. Tanju Özcan yaptığı konuşmada, seçilecek olan Burdur il yöneticileri üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’nin) önümüzdeki 3 seçimde başarılı olamaması durumunda karşılaşacağı akıbeti hakkında iddialı konuştu. 2019’da yerel, Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde başarılı olunmazsa 2020’de seçilecek olanların hiçbir öneminin kalmayacağını ileri sürdü.

“Bugün bu kongrede görev alan yöneticilerin çok önemli bir farkı olduğu”nun altını çizen Özcan, “önceden görev alanlar, başarılı olanlar zaten ödüllendiriliyordu. Başarısız olanlar da ondan sonraki kongrede gidiyor, yerine başarılı olacaklar geliyordu.  Ama bu sefer çok farklı” dedi.

BAŞARILI OLMAK ZORUNDALAR; YOKSA!

“Bugün burada görev alacak olan il yönetimi”nin partiyi üç seçimde temsil edeceğine dikkat çeken Özcan, “yerel seçimleri bu yönetim yapacak. Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerini de bu yönetim yapacak. Dolayısıyla Türkiye’nin yakın tarihinin en önemli seçimlerine tanıklık edecekler” diye konuştu. Ve “başarılı olmak zorundalar” diye uyarıda bulundu.

PEKİ, 2019 SEÇİMLERİNDE BAŞARILI OLMAZSAK NE OLUR?

“Peki, 2019 seçimlerinde başarılı olmazsak ne olur?” diye soran Özcan şöyle konuştu:

“Vallahi biz size samimiyetle söylüyorum; böyle bir şeyi hiç de temenni etmiyorum ama 2019’da Türkiye genelinde başarılı olamazsak artık 2020’de seçilecek olan il yönetiminin, 2020’de seçilecek olan ilçe başkanlarının, il başkanlarının hiçbir anlam ve önemi kalmayacak. Onun için ben burada –zannediyorum iki liste yarışacak- burada seçilecek arkadaşlarımızın herhalde bu ciddi durumu idrak ederek öyle yola çıktıklarını düşünmek istiyorum. Şimdiden de seçilecek olan arkadaşlarımıza, yöneticilerimize üstün bir başarı diliyorum. Ve başarılı olmak zorunda olduklarını tekraren hatırlatmak istiyorum.”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.