CHP’de işler karışık; Ayşe Uğur pes etti

CHP’de kıran kırana süren delege seçimleri sürecinde Merkez İlçe Başkan adayı Ayşe Uğur, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur il örgütü sancılı bir kongre sürecine girdi; 35 mahallede delegeler yenileniyor. İl Başkanı Barış Ayten ve muhalifleri canhıraş bir şekilde yoğun bir çalışma içindeler. Şimdiye kadar 9 mahallede gerçekleştirilen delege seçimlerinde kaleye bayrağı çeken tarafın mevcut Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan olduğu, muhalefet olarak başı çeken bazı Meclis üyelerinin delege bile seçilemedikleri ileri sürülüyor. Bu kapsamda bugün öğle saatlerinde bir basın açıklaması yapan Merkez İlçe adayı Ayşe Uğur, “adaylar üzerinden partinin yıpratıldığı”nı ileri sürerek adaylıktan çekildiğini belirtti.

Uğur, “üyesi olmaktan gurur duyduğum, birlik beraberlik adına yola çıktığım parti”sinin, “yapılmakta olan delege seçimlerinde adaylar üzerinden hırpalanmakta, yıpratılmakta, bölünüp parçalanmakta olduğu”nu belirterek, “ülkemin içinden geçmekte olduğu zor süreçte tek dayanak, tek umut, tek direnç noktası olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu tür seçimlerde yıpratılmasına gönlüm izin vermemektedir. Müdahale bir baskıyla yönlenen bu seçimde adaylık kararımdan vazgeçtiğimi saygıyla beyan ederim” diye konuştu.

Uğur şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça umut var olacaktır. Umudu yükseltmek adına şimdiye kadar partime verdiğim mücadeleye devam edeceğimin bilinmesini isterim.

“Kamuoyuna saygılarımla.”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir