Nefes kesen jetski ve flyboard yarışması

Burdur Belediyesi tarafından bu yıl 4’ncüsü düzenlenen ve birbirinden güzel, heyecanlı ve coşkulu yarışmalar ve konserler bulunan geleneksel Burdur Göl Festivali kapsamında dün Burdur Gölü’nde bütün gün su jeti (Jetski) ve flyboard yarışmaları yapıldı.

Burdur Belediyesi’nce bu yıl 4’ncüsü düzenlenen, son 40 yılda baraj-gölet ve aşırı sondaj gibi yanlış su politikaları yüzünden hacminin yüzde 40’nı kaybederek kurumaya yüz tutan Burdur Gölü’ne ve aynı tehdit altında bulunan Salda Gölü’ne dikkat çekmek amacıyla birbirinden güzel, heyecan verici ve coşkulu yarışmalar ve konserlerle bezenen geleneksel Burdur Göl Festivali kapsamında dün Burdur Gölü’nde bütün gün su jeti (Jetski) ve flyboard yarışmaları yapıldı.

Göl Yoksa Burdur da Yok sloganıyla Burdur Belediyesi’nin düzenlediği Burdur Gölü Festivali’nin dünkü bölümünde Burdur Gölü’nde bütün gün devam eden ve Spor Bakanlığı’nca da desteklenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Yarışması, KKTC, Kore, Rusya, Hollanda, Tayland, Finlandiya ve Kolombiya’dan sporcuların da katıldığı müthiş gösterilere sahne oldu.

Su sporcuları 8 kategoride yarıştı. StockPro (0-179 bg), StockPro (180 bg ve üstü), OPENPro, Kadınlar Kupası, Flyboard, Drag, Burdur Kupası ve Burdur Flyboard kupası şeklinde belirlenen Flyboardla Göl’de şov yaptılar.

Yarışmaları mavi bayrak sallayarak başlatan Ercengiz basına yaptığı açıklamada, su jeti ve flyboard yarışmalarının bu yıl 3’ncüsünü düzenlediklerini, bu yarışmaların Federasyonun takvimine girdiğini belirterek, “asıl amacımız kuruyan Burdur Gölü’ne dikkat çekmektir” dedi. Başkan Ercengiz, “7 farklı ülkeden ve 11 yerelden 30 sporcu yarışmaktadır. İyi bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bu yıl farklı ülkelerden katılımın olması bizim için heyecan verici. Çünkü bizim amacımıza ulaşmada ne kadar yol katettiğimizi gösteriyor. Asıl hedefimiz ve amacımız, bu yarışmaların Burdur Gölü’nün çığlığı olduğunu yetkililere ulaştırabilmektir” diye konuştu.

VİDEo/ 1

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir