CHP’de mektup krizi derinleşiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi ve Hüseyin Avni Aksoy’un gönderdiği eleştiri mektubuna ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu, “CHP’de Genel Başkana mektup yazılmaz, randevu alınır, gelinir konuşulur” dedi. Çelebi ise daha önce Kılıçdaroğlu ile yüz yüze görüşmelerine rağmen değişiklik olmadığını söyledi.

CHP’deki mektup krizi derinleşiyor. Tartışmalara Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da dâhil oldu. Kılıçdaroğlu’nun tepki açıklamasına taraflardan jet yanıt geldi.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, CHP Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi ve Hüseyin Avni Aksoy Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 Aralık 2020’de bir mektup gönderdi. İmzası olmayan CHP Milletvekili Özcan Özel’in de mektubu desteklediği belirtildi.

Parti politikalarını eleştiren mektupta dostlarla ittifak, Abdullah Gül ve HDP ile ittifaka ilişkin rahatsızlıklar dile getirildi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın bu açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir değerlendirme yaptı. Mektup gönderme yönteminin yanlış olduğunu savundu.

Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkana mektup yazılmaz arkadaşlar, genel başkandan randevu alınır, gelinir konuşulur. Kim arzu ediyorsa telefonu açar, randevuyu ister, gelir, otururuz konuşuruz. Varsa bir sorunları dinleriz. Sorun varsa çözeriz. Yoksa ”Ben mektup yazdım”,  bunları kabul etmeyiz ve doğru değil” dedi.

Kılıçdaroğlu Muharrem İnce’nin siyasi parti kurma faaliyetlerine ilişkin de konuştu, “Hayırlı olsun” dedi.

CHP liderinin mektup sözlerinin ardından İzmir Milletvekili Çelebi’den yeni bir açıklama geldi. 27 Ekim 2020’de Kılıçdaroğlu ile yüz yüze görüştüklerini anlatan Çelebi, ancak taleplerine ilişkin bir adım atılmadığını söyledi. Hürriyet gazetesine konuşan Çelebi, “biz mektup arkadaşı aramıyoruz. Mektubumuzla ilgili adım atılmasını bekliyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir