CHP’den istifalar ve yankıları

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdıkları ültimatom ve manifesto gibi mektubun ardından partilerinden istifa etti.

İstifa eden vekillerden Mehmet Ali Çelebi’nin yaptığı açıklamada CHP yönetimine yönelik kullandığı, S400, Doğu Akdeniz/ Mavi Vatan, HDP/ PKK, Suriye, Irak ev Kıbrıs gibi temel ve stratejik sorunlar eksenli sert ifadeler dikkat çekti. Çelebi, “Hem Ahmet Altan, hem Çelebi olmaz. Hem PKK’ya terör örgütü diyemeyenler hem Çelebi olmaz. Silivri’de teslim olmamıştım şimdi de teslim olmuyorum” dedi.

Vekillerin istifasının ardından ilk tepki, kameralar karşısına geçen Özgür Özel’den geldi. Özel, bunun bir “saray operasyonu” olduğunu iddia etti.

Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, istifaların gerekçesinde Türkiye’nin temel ve stratejik sorunlarına atıfta bulunulduğunu belirterek, “üç milletvekili, CHP’nin temel sorununun Kemalist devrimden kopmak hatta Kemalist devrime karşı bir rotaya girmek olduğunu tespit ediyorlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün firari mensupları da sosyal medya hesaplarından istifa eden CHP’lileri topa tuttu.

Künyesinde “Gazeteci/ Journalist/ Turkey/ Canada” yazan Said Sefa, “Avrasyacı cenahın elemanları tasfiye oluyor” mesajı attı.

CHP’deki Avrasyacı cenahın doğrudan dolaylı elemanları birer ikişer kendiliğinden tasfiye oluyor.

Muharrem İnce’nin partisine geçsinler.

Arayışları sürüyor nasıl olsa.

Firari FETÖ’cü Emre (Emrullah) Uslu ise şunları söyledi:

“Müsaadenizle şu analizi hatırlatma zamanı. Düğmeye basıldı CHP’deki Ergenekon sanığı Mehmet Ali Çelebi ve diğer iki Perinçek yandaşı Avrasyacı istifa etti. ERDOĞAN CHP’YE BÜYÜK VE PİS KUMPAS HAZIRLIYOR”

Uslu, istifa edenleri “Ergenekoncu” olarak niteledi.

‘JOE BİDEN CHP’Yİ İKTİDARA GETİRECEK’

Bir süre önce bir video analizi yapıp şunu söylemiştim. Özellikle ABD’de Joe Biden’in iktidara gelmesinden sonra Erdoğan CHP’nin iktidara getirilmesi korkusuyla yaşıyor. Joe Biden, Erdoğan’dan artık bıktığını Türkiye’de demokratik yollarla muhalefeti güçlendirerek Erdoğan’dan kurtulunması gerektiğini söylemişti. Buradaki CHP’nin iktidara getirilme ihtimali Erdoğan’ın CHP’ye ameliyat yapmasını hızlandırdı. Bir de Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiler ve Davutoğlu’nun CHP’yi ziyaretinden sonra Erdoğan’ın mesajı geldi. Babacan ve Davutoğlu da CHP’nin yanına geçerse muhafazakar tabandaki CHP algısı değişir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir