CHP’den PKK’lı belediyelere destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 28 belediyeye kayyum atanmasının ardından PKK’li belediyelere destek olmak için Diyarbakır’a bir heyet gönderdi. Kayyum atamalarıyla ilgili Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını açıklayan heyet, kayyumun Meclis’in iradesini ortadan kaldırdığını öne sürdü.

PKK’NİN HAMİSİ MİSİN?

Ulusal Kanal haberine göre, Ana muhalefet partisi CHP’den PKK’li belediyelere destek geldi. İktidar yürüyüşünde halk kitlelerinin gücünden ziyade dış güçlerden gelecek desteklere bel bağlayan Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, hala bacağına kurşun sıkmayı sürdürüyor. Bu benzeri yanlış siyasetler yüzünden girdiği son 6 seçimi de kaybeden CHP ve Kılıçdaroğlu, ABD kara gücüm deyip durduğu ve ülkeyi bölmek için Türkiye’nin üzerine sürüp durduğu PKK’ye desteğe devam ediyor. Şimdi de seçildikleri günden beri PKK’nin değirmenine su taşıyıp duran ve uyanan Türkiye tarafından kayyum atanarak ihanetlerine son  verilen PKK’li belediyelere kol kanat germeye başladı.

CHP, 3’ü AKP, 1’i MHP, 24’ü de HDP’li 28 belediyeye FETÖ ve PKK soruşturması kapsamında kayyum atanmasına tepki gösterdi.

Kayyum atamalarının ardından Diyarbakır’a gönderilen CHP’li heyette Grupbaşkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları Zeynep Altıok ve Veli Ağbaba ile milletvekili Sezgin Tanrıkulu yer aldı.

CHP Grupbaşkanvekili Özgür Özel, kayyum atanmasıyla ilgili AKP’nin Meclis’e teklif getirdiğini ancak bu teklifi daha sonra geri çektiğini belirtti, “Meclis iradesi ortadan kaldırılıyor” dedi.

Heyet kayyumlara ilişkin Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağını açıkladı.

Açıklamalarda PKK soruşturması kapsamında 11 bin öğretmenin açığa alınmasına da tepki gösterildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir