CHP’li Tuncay Özkan: “Demirtaş barış insanıdır, Meclis’e dönecek”

Arayış Tv’ye konuk olan ve yaptığı açıklamayı Twitter hesabında da yayınlayan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Arayış sorumlusunun, 6-7 Ekim Olayları’nın sorumlusu terör hükümlüsü Selahattin Demirtaş’ı ziyaretine ilişkin sorduğu soruya verdiği cevapta, “Barış insanıdır. Önümüzdeki günlerde TBMM’de yerini alacaktır.” ifadelerini kullandı.

KOBANİ OLAYLARI’NIN SORUMLUSU, TERÖR HÜKÜMLÜSÜ DEMİRTAŞ BARIŞ İNSANIYMIŞ!      

Özkan, terör hükümlüsü, 6-7 Ekim Olayları’nın (46 kişi öldü, 682 kişi yaralandığı, Güneydoğu illerinin altının üstüne getirildiği Kobani Olayları’nın) çağırıcısı ve sorumlusu Demirtaş’a yönelik verilen cezayı “haksızlık ve hukuksuzluk” olarak niteledi. “Onların lâyık olması gereken yerlere gelmesi için mücadele etmek, bu topraklarda kardeşliğe ve büyük Türkiye çalışmasına güç vermek demektir” dedi.

DEMİRTAŞ’IN TERÖRLE İLİŞİĞİNİ GÖRMEZDEN GELDİ

Demirtaş’ın terör ile ilişiğini görmezden gelen CHP’li Özkan, “İçeride olmasının tek sebebi, ‘seni başkan yaptırmayacağız’ şeklindeki sözüdür” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, cezaevinden çıktıktan sonra eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaretine ilişkin soruya verdiği yanıtta “Selahattin Demirtaş’ın içinde bulunduğu durum hukuksuzluktur. O nedenle cezaevinde ziyaret ettim. Yine ederim. Demirtaş siyaset adamıdır, barış insanıdır. Demirtaş cezaevinde değil politika üreten bir lider olarak önümüzdeki günlerde TBMM’de yerini alacaktır.” Değerlendirmesinde bulundu.

Özkan şu ifadelere yer verdi:

“Selahattin Demirtaş’ın içinde bulunduğu durum hukuksuzluktur. O nedenle cezaevinde ziyaret ettim. Yine ederim. Demirtaş siyaset adamıdır, barış insanıdır. Demirtaş cezaevinde değil politika üreten bir lider olarak önümüzdeki günlerde TBMM’de yerini alacaktır.”

Partisinin İzmir Nevruz etkinliğinde Apo lehine sloganlar atılan lider

Partisinin çeşitli etkinliklerinde terör lehinde yaptığı konuşmalarla terörle ilişiğini ortaya koyan HDP eski Eşbaşkanı Demirtaş…

Bu haberler de ilginizi çekebilir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.