CHP’nin 95’nci kuruluş yıldönümü Burdur’da kutlandı

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP’nin) 95’nci kuruluş yıl dönümü, Burdur’da törenle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunan CHP’liler saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunan CHP’liler saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı okundu. 40-50 kişilik bir partili grubun katıldığı törende konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, “Atatürk’ün izinde, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Anadolu Aydınlanma Devrimi’nin meşalesi olan ebedi lider Mustafa Kemal Atatürk iki büyük eserim vardır; biri CHP, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir der.  Önemini böyle vurguladığı CHP’nin kuruluşunun 95’nci yıldönümü kutlu olsun!” diye konuştu.

Vatandaşlara tavuklu pilav ikram edildi

İl Başkanı İzzet Akbulut ile bazı İl Yönetim üyelerinin Ankara’da olmasından dolayı katılamadığı törene CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, CHP Milletvekili aday adayı Recep Mutlucan, CHP Milletvekili aday adayı eski Yeşilova İlçe Başkanı Okan Kurd ve partililer katıldı.

Atatürk Anıtı’na Merkez İlçe Başkanı Oğuzkan’ın çelenk sunumunu müteakiben İstiklal Marşı okundu.

Ardından günün anlam ve önemi üzerine Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan bir konuşma yaptı.

Oğuzkan, konuşmasına “Atatürk’ün izinde, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Anadolu Aydınlanma Devrimi’nin meşalesi olan ebedi lider Mustafa Kemal Atatürk iki büyük eserim vardır; biri CHP, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir der.  Önemini böyle vurguladığı CHP’nin kuruluşunun 95’nci yıldönümü kutlu olsun!” diye başladı. “Cumhuriyet Halk Partisi, kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimleri teminatı ve koruyucusudur” şeklinde devam ettiği konuşmasını, “partimiz, 95 yıldır çağdaşlığın, demokrasinin, insan haklarının, ulus devlet modelinin, laikliğin kalesi olarak ayaktadır. Biz CHP’liler olarak dünyadaki ve ülkemizdeki tüm olumsuz gelişmelere rağmen Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, laiklikten ödün vermeden, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeyeceğiz. Çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edeceğiz” diye sürdürdü.

Oğuzkan şu görüşleri paylaştı: “Cumhuriyetimizin, Atatürk devrimlerinin, demokrasimizin yılmaz savunucuları olarak her zaman her yerde her koşulda tam bağımsız bir Türkiye inşa edene kadar yorulmadan, usanmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

Oğuzkan sözlerine, “bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu CHP’nin 95’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor, partimizin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm partililerimizi özlem ve minnetle anıyoruz. CHP’li olmak, ayrıcalıktır, onurdur, gururdur, şereftir” diye son verdi.

Törenin ardından vatandaşlara tavuklu pilav ikram edildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir