“CHP’nin güvendiği emperyalist dünya, kâğıttan kaplandır”

Özgür Bursalı’dan Çin’i Ziyaret Eden Dışişleri Bakanı’nı Hedef Alan CFR Bağlantılı Namık Tan’a Sert Cevap

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Hakan Fidan’ın Çin ziyaretini hedef alan ve ABD propagandası olan “Çin’in Uygur Türkleri’ne işkence” iddiasını dile getiren, ABD’nin gölge dışişleri birimi CFR’nin Türkiye şubesi olan GİF’in üyesi CHP Milletvekili Namık Tan’a sert cevap verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Çin ziyaretinde gittiği Sinciang Özerk Bölgesiyle ilgili olumlu yorumlarını hedef aldı.

Namık Tan, sosyal medya hesabından Hakan Fidan’ı etiketleyerek bazı iddialar sıraladı. Fidan’ın “içinde ukde olan dünya şehirlerinden eksik kalanları tamamlamak amacıyla Çin’e gittiği”ni iddia etti.

Fidan’ın Çinli rehber eşliğinde gezdirildiğini ve çarşı bölgesinde Uygur Türk’ünden çok, Çinli Han yerleşimcilerin yaşadığını öne sürdü.

Namık Tan, “‘Bağımsız dış politikamız’ın Çin’in izin verdiği ölçüde turistik ziyaretle sınırlı tutulduğu anlaşılıyor. Mesela, Uygur Türkleri’nin baskıya ve işkenceye tabi tutuldukları ‘eğitim kampları’ bu ziyaretin parçası olamamış.” dedi.

TÜRKİYE’DEKİ SAFLAŞMANIN RESMİ

Namık Tan’a cevap Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı’dan geldi. Bursalı, Tan’ın açıklamalarını Türkiye’deki saflaşmanın resmi olduğunu belitti.

“Bu açıklamalar, Atlantik memurlarının kaleminden Türkiye’deki saflaşmanın resmidir. Özgür Özel’in daimî eşlikçisi, ABD’ye kuvvetli bağlılığı ile

meşhur, CFR bağlantılı Tan, ne kadar CIA yalanı propagandası varsa sıralamış, Atlantik merkezlerine bağlılık yeminleri etmiş, yükselen Asya telaşıyla Türkiye-Çin ilişkilerini hedef almıştır.

“ABD’nin, Avrupa’yı dahi kaybettiği koşullarda, CHP’nin güvendiği emperyalist dünya, kâğıttan kaplandır.

“CHP ile yumuşama kapılarının açılacağı yer, bir kez daha görüldüğü üzere, ancak dağılan Atlantik sistemi olabilir. Türkiye, Rusya, Çin, Suriye, İran, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa dahil bütün dünyadan yükselen bağımsızlıkçı, kamucu, anti-emperyalist cephede ve Asya’da öncü konumuna kavuşacaktır. Bu süreç kaçınılmazdır.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.