Cumhurbaşkanı’na diploma göndermesi yapan Günaçar geri vitese taktı

Kuruluş töreninde İstiklal Marşı’nı okumayan, Türkiye’de Amerikancı iktidar seçenekleri arasında sayılan eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı, “stratejik derinlik” saçmalığının icatçısı Ahmet Davutoğlu’nun partisi Gelecek Partisi’nin en genç Kurucular Kurulu üyesi İsmail Günaçar, basın mensuplarının Davutoğlu’nun Erdoğan’dan farklı olarak ortaya ne koyacağını sorunca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasına göndermede bulunarak boyundan ve haddinden büyük laf edince, daha kulağı kesik büyüklerince kulağı çekilince çarkederek geri vitese taktı. Günaçar, “bilime önem verme, akademik kariyer sahibi olma ve en önemlisi liyakat ve ehliyet anlamında kast ettiğim “diploma” kelimesi, benim Sn. Cumhurbaşkanına yönelik herhangi bir ifadem olmamasına rağmen bağlamından koparılarak linç başlatıldı” dedi.

Hükümeti döneminde Türkiye’ye verdiği zararları hala telafi edilemeyen eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’de Amerikancı iktidar seçenekleri arasında gösterilen yeni partisi Gelecek Partisi’nin tanıtım toplantısında Kurucular Kurulu’nun en genç üyesi, ABD’de ikamet eden İsmail Günaçar, basın mensuplarının, “Davutoğlu’nun Erdoğan’dan farkı sizce ne olacak?” sorusuna verdiği “Davutoğlu bilime önem veren birisi, en azından diploması var kendisinin. Bizim gençlerimize sahip çıkan ve dünyaca tanınan biri olduğu için bize liderlik yapabilecek birisi” cevabı gündeme oturunca ve çok sert tepkiler alınca kulağı çekildi; çarkederek geri vitese taktı. İfadesinin “bağlamından kopararak bir itham olarak gösterilmeye çalışıldığı”nı iddia etti.

Kamuoyunda büyük tepki çeken ve Davutoğlu’na yönelik olarak “bu terbiyesizlerle mi iktidar hedefliyorsunuz?” sorularına sebep olan sözleri konusunda, “benim bu ifademi bağlamından kopararak bir itham olarak göstermeye çalışanlar aslında ‘liderim’ dedikleri Sn. Cumhurbaşkanına kendi bilinçaltlarında hangi gözle baktıklarını ortaya koymuşlardır” dedi.

Twitter hesabından kamuoyuna açıklamada bulunan İsmail Günaçar, “büyük onur ve heyecan yaşadığım bir anda; bilime önem verme, akademik kariyer sahibi olma ve en önemlisi liyakat ve ehliyet anlamında kast ettiğim “diploma” kelimesi, benim Sn. Cumhurbaşkanına yönelik herhangi bir ifadem olmamasına rağmen bağlamından koparılarak linç başlatıldı” şeklinde ifadeler kullandı.

Günaçar, o sözleri, Davutoğlu’nun “ehil ihsan vasfına sahip bir akademisyen oluşunu vurgulamak amacı”yla sarfetmiş!

Böylesine masum bir vurgu dolayısıyla, “cümle bağlamından farklı bir biçimde ele alınmış!”

Günaçar aynı küstahlığı ve boyundan büyük laf etmeyi sürdürerek, eleştirenleri, “bu ülkenin kifayetsiz, liyakatsiz kimseler tarafından nasıl bir cendere altına alındığını açıkça ortaya koyuyor” şeklinde cikcikledi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir