Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu MAKÜ Lavanta Tepesi’nde yapıldı

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. yıl dönümü programları kapsamında Burdur Valisi Türker Öksüz ve eşi Meral Öksüz Hanımefendi ev sahipliğinde Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlendi.

MAKÜ Lavanta Tepesi Hotel’de düzenlenen törende Vali ve Hanımefendi konuklarını kapıda karşıladılar.

Yoğun katılımla gerçekleşen törende yaptığı konuşmada; “Türkiye Cumhuriyeti’nin inancın, imanın ve yılmaz bir iradenin eseri olduğunu belirten Vali Öksüz, Türkiye Cumhuriyeti; asla bağış, lütuf veya hediye değildir. Her şeyden önce haklı ve haysiyetli bir Millî Mücadele’nin karar ve kıvancıdır.” ifadelerini kullanarak, tüm konuklara katılımları dolayısıyla teşekkür etti.

100. Yıl Kabul Töreni’nde çok özel anlara şahitlik edildi.

20 YIL SONRA ESERLER SAHİPLERİNİ BULDU

2003 yılında Cumhuriyetimizin 80. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Burdur Valiliği tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılına atfen düzenlenen kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin eserleri 20 yıl sonra Cumhuriyetimizin 100. Yılında asıl sahiplerine teslim edildi.

Dönemin Burdur Valisi Merhum Rasih Özbek tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılında açılmak üzere mühürlenerek kutuya koyulan eserler, kabul töreni sırasında Valimiz Sn. Türker Öksüz tarafından eserlerin sahiplerine takdim edildi.

2003 yılında Burdur’da Lise öğrencisiyken şimdi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Dr. Öğretim Üyesi akademisyen olarak görev yapan Gökhan Bozkurt’un yazmış olduğu 1. olan kompozisyonu kendisi ve 2003 yılında Burdur’da ortaokul öğrencisi iken şu an Ankara’da Hava İkmal Yüzbaşı olarak görev yapan İbrahim Kayhan Yılmaz’ın yaptığı 1. olan resmi annesi, Vali Öksüz’ün ellinden teslim aldılar.

Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kabul Töreni, pasta kesiminin ardından sona erdi.

Video: Türker Öksüz (Burdur Valisi)

Vali Türker Öksüz, eşi Meral Öksüz Hanımefendi ile birlikte pasta kesimi öncesinde salonu dolaşarak tek tek davetlilerle ilgilendiler, katılımları dolayısıyla teşekkürlerini ifade ettiler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.