Darbe başarılı olsaydı Vali Yılmaz’ın yerine kim gelecekti?

ABD/ FETÖ darbe girişimi öncesi sıkıyönetim komutanlarının tek tek belirlendiği gibi Amerikancı hainlerin 81 ilin valilerini de belirledikleri ortaya çıktı. Bu kapsamda ABD/ FETÖ darbe girişimi başarılı olsaydı, Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın yerine vali olarak “Burdur imamı” namıyla atanacak olan kişinin kimliği belirlendi.

Türk ordusunun ve polisinin ABD kara gücü bölücü terör örgütü PKK’yi hendeklere gömmesi, kuzey Suriye’de açılmaya uğraşılan Amerikan-İsrail (Kürt) koridoruna kırmızıçizgi ilan edilmesi ve silah gösterilmesi, başta Rusya olmak üzere bölge ülkeleriyle bölge merkezli iyi komşuluk ilişkileri kurulma sürecinin başlatılmasına bir Amerikan tepkisi olarak 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimine hazırlık kapsamında FETÖ’cü çetenin, sıkıyönetim komutanlarını tek tek belirlediği gibi illerin valilerini de hazırladığı ortaya çıktı.  Bu kapsamda ABD/ FETÖ’cü darbe girişimi başarılı olsaydı, Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın yerine vali olarak “Burdur imamı” namıyla atanacak olan kişinin kimliği belirlendi.

Sözde Burdur Valisi olarak atanacak olan “Burdur imamı”nın, 1,5 yıl önce Burdur Müftülüğü’nde vaiz olarak çalışırken Malatya’ya tayini çıkan, orada ise FETÖ’cülükten tutuklanarak hapishaneye konan Zekai Işık olduğu ileri sürüldü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir