Asparagas haber, gazetecinin başını yedi

Binlerce PKK’linin Şemdinli’yi Kuşattığı Haberi,

Gündeme Bomba Gibi Düştü; Ortalığı Karıştırdı; Asparagas

Olduğu Anlaşılınca Yeni Şafak’ta Çalışan Gazeteci Ferhat Ünlü İstifa Etti

2 bin 800 PKK’li teröristin Hakkâri/ Şemdinli’yi kuşattığı iddiası, kamuoyuna bomba gibi düştü; ortalık toz duman oldu. Yeni şafak İnternet Gazetesi ve TV Net Kanalında canlı olarak duyurulan iddianın sahibi gazeteci asparagas haberi işinden istifa ederek ödedi.

2 bin 800 PKK’li teröristin Hakkâri/ Şemdinli’yi kuşattığı iddiası, kamuoyuna bomba gibi düştü; ortalık toz duman oldu. Haber sosyal medyayı salladı. Ferhat Ünlü tarafından Yeni Şafak İnternet Gazetesi ve TV Net Kanalında canlı yayında son dakika olarak dile getirilen asparagas iddia üzerine, AKP’li Şamil Tayyar, Twitter’daki hesabından, “Milli Savunma Bakanımızla konuştum, Şemdinli’nin kuşatıldığı iddiasının doğru olmadığını, her türlü duruma karşı tedbirli olduklarını söyledi” açıklamasını yaptı.

Şemdinli’nin PKK’lilerce işgal edildiği duyurusu üzerine bir açıklama da Hakkâri Valiliğinden geldi. Valilik sözkonusu iddianın tamamen asılsız olduğunu açıkladı.

Hakkâri Valiliği’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “19.08.2016 tarihinde çeşitli görsel ve yazılı basın yayın organlarında yer alan İlimiz Şemdinli İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca işgal girişimi olduğuna dair çıkan haberler gerçeği yansıtmayıp, tamamen asılsızdır” denildi.

Haberin kısa sürede yayılıp, özellikle sosyal medyada gündeme oturması üzerine Ferhat Ünlü’nün, programın ardından bir açıklama yaptığını belirten Cumhuriyet haberine göre, Ünlü, “Şemdinli’nin kuşatıldığı bilgisi yanlıştı” dedi; Ardından da, TVNet’ten istifa ettiğini açıkladı.

Ünlü, “yayındaydım. Kendi haber kaynaklarımla şimdi görüştüm. Sadece 150 kişilik YPS grubu var. Şemdinli’de bu küçük gruba operasyon yapılıyor. Duyuru: Bugünkü Haber Analiz’de Şemdinli konusunda rejiden yanlış yönlendirildim. Haber Analiz’i bırakıyorum. TV NET ailesine teşekkürler. Okurlarım ve izleyicilerim az önce aldığım bu ayrılış kararını, bugünkü olayın samimi ve somut bir özrü olarak kabul etsinler” şeklinde konuştu.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir