Demirtaş’ı savundu, Perinçek ve TGB’yi hedef aldı

Selahattin Demirtaş’ı savunan, TGB’yi hedef alan, ‘

Doğu Perinçek ile yan yana gelmem’ diyen CHP’li

Tuncay Özkan’a yanıt: Aman yan yana gelmeyelim!

CHP Milletvekili Tuncay Özkan, Habertürk TV’de Kübra Par’ın konuğu oldu. Özkan, ABD’nin Türkiye’nin düşmanı olmadığını savunurken, aynı dakikalarda anti-emperyalist olduğunu iddia etti. Vatan Partisi ve TGB’yi de hedef alan Özkan, HDP’ye ise sahip çıktı. Özkan, HDP’li Selahattin Demirtaş’ı ‘kucaklayarak’ yeni Türkiye’yi yaratacaklarını söyledi. Özkan geçen hafta da tepki çeken açıklamalarda bulunmuş, “ABD Başkanı Trump kazanıyor, Erdoğan kaybedecek” demişti.

Ersin eroğlu’nun Aydınlık’taki haberine göre, (ersineroglu@aydinlik.com.tr) Cumhuriyet mitinglerinin baş aktörlerinden olan bu nedenle de Ergenekon kumpasının hedefi haline gelen Vatan Partisi ve TGB hakkında konuşan Özkan, “Cumhuriyet mitinglerinin hiçbir yerinde Vatan Partisi ve TGB yoktu ‘Meydanda pankart açmayın’ derdik, 40 metrelik TGB pankartı açarlardı” ifadeleriyle bu kurumları hedef aldı.

Cumhuriyet mitingleri döneminde TGB Genel Başkanı görevinde bulunan Osman Yılmaz, Aydınlık.com.tr’ye yaptığı açıklama da şu ifadeleri kullandı: Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Cumhuriyet mitinglerinin bütün düzenleme komitelerinin üyesiydi. TGB, o dönemde gençlik kitlesinin alanlara taşınmasında büyük rol oynadı. Cumhuriyet mitinglerine katılan herkes TGB’nin o dönemde ki etkisini çok iyi bilir. Tuncay Özkan, bugünkü görevi nedeniyle tarihi yeniden yazmaya çalışıyor.

‘SURİYE’YE DÜŞMANLIK YAPARAK ANTİEMPERYALİST OLUNMAZ!’

Vatan Partisi MKK Üyesi Ferit İlsever, Özkan’ı ifadeleriyle ilgili şöyle konuştu: “Bizim CHP’ye karşı ana eleştirimiz, ‘Tam bağımsız Türkiye’yi savunmamaları yönünde. CHP, 50 yıldır Atatürk’ün altıokunu uygulamıyor. Bir tane CHP yetkilisi çıksın ve ‘Partimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün altıokunu uyguluyor’ desin. Atatürk’ün antiemperyalist programını kaldırıp attılar. CHP, mafya-gladyo sisteminin bir parçası haline geldi. CHP’ye Tuncay Özkan’ın sözleri nedeniyle bir çağrı daha yapmak istiyorum. Suriye’ye düşmanlık yapmayın, Irak’a karşı ABD ile birlikte hareket etmeyin, FETÖ ve PKK’ya özgürlük istemeyin. Bu yaklaşımla antiemperyalist olamazsınız. Bunları yaptığınız için batıya saplanıyorsunuz. Zarrab davası görülürken burada dosya açarak ne amaçlanıyor! Biz, ‘Dosyanın içindeki şeyler yanlıştır’ demiyoruz. 20 yıldır mafya sisteminin yolsuzluklarıyla mücadele ediyoruz. Tuncay Özkan, ‘Doğu Perinçek ile siyasi olarak hiç yan yana gelmedim’ demiş. Bu haliyle aman Doğu Perinçek ile yan yana gelmesin. Çünkü kendisini Ergenekon sürecinden o kadar iyi tanıyoruz ki…”

Tuncay Özkan: Trump kazanıyor, Erdoğan gidecek!

Özkan, dün katıldığı programda Kübra Par’ın, “Siz Amerikalılarla birlikte Recep Tayyip Erdoğan’ ı devirmek ya da AKP’yi devirmek gibi bir projenin içinde misiniz’ sorusu üzerine “Ne ben, ne de CHP böyle bir projenin içinde değil. Türkiye’ye uzanan tüm emperyalist ellerin kırılması konusunda herkesle güç birliği yaparız. ABD bizim düşmanımız değil. Biz ABD ile birlikte bir sürü paktta birlikteyiz. İyi ki de birlikteyiz. Bizim düşmanımız falan değiller. Biz Türkiye’nin bağımsızlığını egemenliğini ödün vermez şekilde savunan bir kadroyuz. Tüzüğümüz Kuvayi Milliye’den geliyor. Anti-emperyalist duruşumuz Atatürkçülüğümüz demek.”

‘DEMİRTAŞ’I KUCAKLAYACAĞIZ’

HDP’nin tutuklu Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ‘kucaklayarak’ yola devam edeceklerini söyleyen Özkan, “Selahattin Demirtaş’la da diğer arkadaşlarla da kucaklaşacağız, yolumuza devam edeceğiz. Biz bu vatanın çocukları olarak adaleti yüceltmek, kanı durdurmak için birlikte hareket edeceğiz.” Özkan, Demirtaş’ı ziyaret ettiği için CHP içinden bir tepki almadığını da belirterek, görüşmede ne konuşulduğunu şöyle dile getirdi: “Kanın durdurulması, silahların susması, terörün sona ermesi… Birlikte büyük Türkiye’yi yaratmak üzere düşüncelerimizi karşılıklı konuştuk. Bunun içinde sevgiden umuttan ve adalet başka hiç bir şey yok.”

Tuncay Özkan: Bu yürüyüş Selahattin Demirtaş’ın çığlığıdır

MUHARREM İNCE: SEN BENİM BASIN SÖZCÜM MÜSÜN?

Tuncay Özkan, Muharrem İnce’nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirterek Genel Başkanlığa aday olmayacağını söyledi. Muharrem İnce de Özkan’a Twitter hesabından cevap verdi: “Henüz Kurultay süreci devam ederken, illerimizin büyük çoğunluğunda İl kongrelerimiz yapılmamış ve kurultay delegelerimiz seçilmemişken benim kararımı açıklamak Tuncay Özkan’a mı düşer? Kendisi benim basın sözcüm değildir.”

Muharrem İnce’den Tuncay Özkan’a özür dileten tepki

‘ZARRAB MİLLİ DAVA DEĞİL’

ABD’de tutuklu görülmekte olan Hakan Atilla davası ile ilgili de konuşan Özkan, bu davanın Türkiye’nin milli davası olmadığını ve davanın rüşvet yargılaması olduğunu iddia ederek şu ifadeleri kullandı: ABD’de görülen davanın Türkiye’yi hedef aldığını düşünmüyorum. Sadece Reza Zarrab’ın ortaklarını hedef alıyor. Bu davayı milli bir dava olarak da görmüyorum. Zaten öyle gördüğünüz zaman oradaki yargılamayı da Türkiye yargılaması olarak görürsünüz. Orada bir hırsız var buradaki ortaklarıyla birlikte cezalandırılacaklar.

Tuncay Özkan’ın değişmeyen misyonu

CHP’li Özkan: Demirtaş’ı kucaklayarak büyük Türkiye’yi yaratacağız

Tuncay Özkan Amerikan askerlerine “halk çocuğu” dedi

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.