Deniz Kurt, AKP’den başkan aday adayı

Deniz Kurt, AKP il binasında Belediye

Başkanı aday adaylığını açıkladı; başvurusu yaptı

BUSİAD ve Kurt Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Kurt, AKP il binasında Belediye Başkanı aday adaylığını açıklayarak başvuru dilekçesini İl Başkanı Volkan Mengi’ye teslim etti.

Kamuoyunda epeydir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için adı dolaşan, 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti Milletvekili adayı ağabeyi Osman Kurt’a destek verdiği için AKP çevrelerinden yoğun eleştiri alan, bu alanda “kan bağı” mı yoksa “Reis’e biat” mı önde olması gerektiği polemiklerine sebep olan Burdur Sanayici ve İş Adamları derneği (BUSİAD) Başkanı ve Kurt Topluluğu Yönetim kurulu Başkanı deniz Kurt, AKP il Binasında yaptığı basın toplantısı sonunda başvuru dilekçesini İl Başkanı Volan Mengi’ye teslime etti.

Kalabalık bir taraftar ve seven topluluğu ile partide gövde gösterisi yapan Kurt, açıklamadan sonra sevenleri ve partilileriyle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Her ne kadar daha önce sosyal medya hesabında böyle bir “tatlı” ikilemle karşılaşırsa kardeşine destek çıkacağını ifade etmişse de, şimdi kamuoyunun gözleri, milletvekilliği seçimlerinde kendisine destek çıkan İYİ Parti Milletvekili aday ve İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Osman Kurt’un tavrının ne olacağına çevrildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir